Українські виробники БПЛА підкорюють нові вершини
25 Жовтня 15:56Другими за кількістю поданих заявок у другій серії тендерів, оголошених Великою Британією у межах Коаліції дронів, стали саме українські виробники БПЛА. Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко, інформує Комерсант український.
Варто наголосити, що українських виробників вперше допустили до серії міжнародних тендерів, що складається з двох лотів: на виробництво вдосконалених FPV-дронів з автономними функціями й стійким зв’язком та дронів-перехоплювачів.
“26% поданих пропозицій по вдосконаленним FPV-дронам йде саме від наших винахідників. І це тішить, тому що ми досягаємо своєї мети – масштабувати виробництво дронів як в Україні, так і на Заході. Це допоможе створити асиметричну технологічну перевагу над ворогом у довгостроковій перспективі”, – зазначила Катерина Черногоренко.
Варто взяти до уваги!
Прийом заявок на виробництво вдосконалених FPV-дронів завершився минулого тижня. Але збір пропозицій щодо створення дронів-перехоплювачів все ще триває. Дедлайн – 11 листопада. Податися можна на сайті Міністерства оборони Великої Британії.
Що таке Коаліція дронів
Вона була створена у лютому 2024 року під час 19-ї зустрічі у форматі Рамштайн. Ініціатива була запропонована Латвією та координується спільно з Великою Британією. Наразі в Коаліцію дронів входять 16 країн-партнерів.
Україна вже отримала тисячі дронів в рамках ініціативи. Очікується, що на вже акумульовані Коаліцією кошти на спільні закупівлі (71 мільйон євро), буде закуплено та поставлено ще від 20 000 до 30 000 дронів.
В Україні стрімко зростає виробництво дронів
Як засвідчують результати дослідження Київської школи економіки та Brave1, виробничі потужності дронової індустрії збільшилися за рік в 10 разів. Держава вже поставила військовим понад 1 000 000 дронів. За 2,5 роки дронова індустрія в Україні перетворилась із маленьких волонтерських ініціатив на структурований і конкурентоспроможний сектор. Це висновок з дослідження Київської школи економіки та Brave1. Ключові результати представлено на інфографіці.
Виробництво дронів в Україні вдається здешевити
Завдяки тендеру на Prozorro Держспецзвʼязку, приміром, вдалося законтрактували 3000 FPV-дронів з донаведенням за найнижчою ціною. Закупівлю проводили за новою процедурою на закритому модулі Prozorro – не шукали конкретну марку дронів, а ставили чіткі вимоги щодо розміру, потужності та якості роботи. Будь-яка компанія могла подати заявку і запропонувати варіанти.
Завдяки конкуренції між постачальниками було знайдено найдешевший варіант та законтрактувати 3 тисячі FPV з донаведенням на 51,35 млн грн, хоча очікувана ціна за таку ж кількість дронів була 135 млн грн. Завдяки закупівлі на Prozorro ціну знизили на 62%.
Українці вже можуть напряму потрапити у топові підрозділи БпЛА
Чим більше БпЛА на фронті, тим більше має бути операторів, техніків та інженерів. Приватні школи вже можуть надавати військово-облікову спеціальність, одна з них отримала сертифікацію кілька днів тому. А ще тиждень тому, як повідомляв у Телеграмі віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в Дії запустили рекрутинг у топові підрозділи БпЛА – без ТЦК та ВЛК, щоб мотивовані бійці потрапляли в той підрозділ, якому довіряють.