Українські військові на фронті використовують сталеві командні пункти, які рятують навіть від російських авіабомб

5 Листопада 11:49

Зіткнувшись на сході із майже постійними російськими бомбардуваннями керованими авіабомбами, українські військові почали використовувати для захисту сталеві командні пункти, глибоко вкопані в землю. Про це розповідає видання Newsweek, інформує Комерсант український.

Виготовленням таких укриттів у формі великих металеих бочок займається ініціатива українського мільярдера Ріната Ахметова “Сталевий фронт”, серед здобутків якої також, приміром, розробка сталевих щитів для танків “Абрамс” та бойових машин піхоти “Бредлі”, наданих США.

Олександр Мироненко, головний операційний директор металургійної компанії “Метінвест”, розповів журналістам історію про групу українських солдатів, які ховались у такій металевій бочці на глибині у кілька метрів під землею, коли поряд впала одна із смертоносних 250-кілограмових російських бомб. Шестеро бійців провели кілька днів під купами грунту поки їх не знайшли, але захисний сталевий екран урятував їм життя.

За словами Олександра Мироненка, на виготовлення однієї такої сталевої бочки-укриття йде близько тижня. Вже виготовлено близько 600 бочок, 14 з них уже використовуються на лінії бойового зіткнення, решту доставлено до бойових бригад. Кілька таких сталевих бочок можуть бути з’єднані разом у складнішу конструкцію, щоб створити “сталевий командний пункт”. У таких командних пунктах можуть розміщуватись штаби, зберігатися зброя або розташовуватися спальні приміщення.

Ці укриття вже використовувалися вздовж оборонних ліній України поблизу Покровська, а також на Луганщині та Херсонщині.

Підземні командні пункти вразливі для прямого влучення балістичних ракет “Іскандер”, але інші снаряди та безпілотники, як правило, не можуть досягти захищених під землею об’єктів.

Василевич Сергій
Редактор