Українські мобільні оператори отримали нові частоти і нові можливості для якісного зв’язку
20 Листопада 09:42Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах електронних комунікацій, провела аукціон на нові радіочастоти для мобільних операторів у смугах 2100/2300/2600. Про це повідомляється на сайті регулятора, інформує Комерсант український.
Учасники торгів – оператори мобільного зв’язку Київстар, ВФ Україна та «Лайфселл» – отримали додатковий частотний ресурс та задекларували готовність ефективно його використовувати протягом 15 років, надаючи якісні послуги своїм абонентам. За придбані ліцензії на користування радіочастотним спектром буде сплачено 2 894 733 500 грн.
Хто саме і що придбав
Всього на торги виставлялося 5 лотів: по два придбали компанії «Київстар» та «ВФ Україна», ще один був придбаний компанією «Лайфселл».
ПрАТ «Київстар» – переможець торгів «з голосу» на отримання ліцензій на користування радіочастотним спектром у смугах радіочастот 1940-1945/2130-2135 МГц та 2355-2395 МГц;
ПрАТ «ВФ Україна» – переможець торгів «з голосу» на отримання ліцензій на користування радіочастотним спектром у смугах радіочастот 1945-1950/2135-2140 МГц; 2575-2610 МГц;
ТОВ «Лайфселл» – переможець торгів «з голосу» на отримання ліцензій на користування радіочастотним спектром у смугах радіочастот 1935-1940/2125-2130 МГц.
Після сплати вартості придбаних на торгах ліцензій до Державного бюджету України переможці Аукціону зможуть розпочати активну розбудову своїх мереж на нових частотах та розширювати пропускну здатність каналів зв’язку, що забезпечить абонентам вищу якість послуг.
Чому таким важливим є цей аукціон
Як відомо, за підсумками торгів держава за продані ліцензії отримає 2,9 млрд грн, але це ще не все. Як пояснює Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, це є тільки початком, оскільки після сплати вартості придбаних на торгах ліцензій до Державного бюджету, переможці розпочнуть активну розбудову своїх мереж на придбаних частотах, що означатиме додаткові капітальні інвестиції в обладнання та побудову мережі, відповідні робочі місця і як наслідок – додаткові податкові надходження для держави.
Також Данило Гетманцев звернув увагу на те, що аукціон на частоти це вже другий за 2 місяці – після приватизації Об’єднаної гірничо-хімічної компанії – приклад прозорої реалізації великих державних активів.
А ще – це яскравий приклад того, що не дивлячись на війну та інші супутні обставини держава спроможна ефективно та прозоро розпоряджатися державним ресурсом, забезпечуючи значні надходження до Держбюджету, а великий бізнес готовий і надалі інвестувати в розвиток нашої держави.