Українські інтернет-провайдери збільшили тарифи на 10-30%: чого очікувати далі
18 Жовтня 2024 12:58
В Україні почали зростати тарифи на інтернет-послуги. Деякі провайдери збільшили тарифи на 10-30%. Про це розповів в етері КИЇВ24 медіаексперт Олександр Глущенко, інформує «Комерсант Український»
За словами медіаексперта, у середньому по ринку, підвищення цін на інтернет послуги відбулось десь на 10-30%. Однак, за словами Глущенка, ці кошти не підуть на покращення послуг.
“Найбільша проблема в тому, що ці гроші не підуть на придбання акумуляторів, на розвиток мереж. Ці гроші підуть на адміністрування переходу на загальну систему”, – сказав він.
Глущенко наголосив, що велика проблема в тому, що податкова в односторонньому порядку просто закрила купу ФОПів.
“І, як бачите, хтось закрився, хтось перейшов на загальну систему, а хтось забив на це все і надає послугу “в чорну”, – додав він.
Як раніше повідомляв , майже пів тисячі інтернет-провайдерів України подали заявку на припинення діяльності після податкових змін для них.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Що роблять з інтернет-провайдерами
Державна податкова служба давно виношувала ідею переведення інтернет-провайдерів на загальну систему оподаткування, однак зважилася на це лише зараз. Влітку з відповідними гучними заявами виступив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Він заявив, що через спрощену систему оподаткування, якою користуються дрібні інтернет-провайдери, держава втрачає близько 3 мільярдів гривень на рік.
Паралельно Податкова служба почала розсилати листи інтернет-провадерам з вимогами, щоб з 1 жовтня вони перейшли на загальну систему оподаткування. У разі відмови їм погрожують анулюванням реєстрації.
Фактично заборона інтернет-провайдерам працювати на спрощеній системі з’явилася ще 1 січня 2022 року, однак, імовірно через повномасштабну війну, до неї “не доходили руки”. Так, Податковий кодекс не забороняє компаніям із КВЕД 61.10, які надають послуги фіксованого інтернету, працювати на спрощеній системі оподаткування. Однак, він забороняє це тим, хто займається технічним обслуговуванням та експлуатацією мереж. А з 1 січня 2022 року набув чинності закон «Про електронні комунікації», прийнятий у 2020 році. Відповідно до цього закону, всі компанії, що надають послуги зв’язку, одночасно мають виконувати і технічне обслуговування та експлуатацію мереж. Таким чином, виходить, що ці компанії не можуть працювати на спрощеній системі оподаткування.
Станом на 4 жовтня 2024 року у “реєстрі постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг” НКЕК значився 4891 постачальник.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко