Україна та Південна Корея обмінюються розвідданими щодо пересування військ Північної Кореї
29 Жовтня 14:08Президент України Володимир Зеленський поспілкувався телефоном з Президентом Республіки Корея Юн Сок Йолем, інформує Комерсант український.
Предметом розмови стала участь північнокорейських військових у війні Росії проти України.
“Висновок один – ця війна інтернаціоналізується й виходить за межі двох держав”, – наголосив глава української держави.
Володимир Зеленський повідомив, що надав співрозмовнику свіжі дані про перекидання 3 тисяч північнокорейських військових на російські полігони в безпосередній близькості до зони бойових дій та очікуване збільшення їхньої кількості приблизно до 12 тисяч.
“Домовилися посилити обмін розвідданим та експертизою, активізувати контакти на всіх рівнях, зокрема найвищому, щоб виробити стратегію дій і перелік контрзаходів у відповідь на ескалацію, а також залучити до співпраці спільних партнерів”, – зазначив Володимир Зеленський.
Він також повідомив, що у межах цієї домовленості Україна та Республіка Корея найближчим часом обміняються делегаціями для координації дій.
За інформацією видання Yonhap, делегація Південної Кореї вже цього тижня відвідає Україну, щоб обговорити ситуацію з відправкою північнокорейських військ у РФ і заходи співпраці.
Тим більше, що за інформацією того ж видання Yonhap, а також AFP, деякі північнокорейські генерали та військові, відправлені в росію для участі у війні проти України, вже могли переміститися безпосередньо в зону бойових дій. Видання посилаються на законодавців, які були присутні на брифінгу південнокорейської розвідки.
Раніше про таку можливість заявляла українська розвідка. За даними ГУР МО, перші підрозділи, що пройшли підготовку на сході росії, уже прибули до Курської області. Напередодні це підтвердив генсек НАТО Марк Рютте.
Одним із завдань, сформульованих Президентом України під час розмови з південнокорейським колегою є вироблення стратегії дій у відповідь на ескалацію, а також залучення до співпраці спільних партнерів. Насамперед, зрозуміло, йдеться про США.
Реакція Сполучених Штатів Америки
Президент США Джо Байден, реагуючи напередодні на прохання журналістів прокоментувати дані щодо розміщення солдатів КНДР на території Росії, обмежився словами: “Це дуже небезпечно, дуже небезпечно”.
У Пентагоні були більш багатослівними, пообіцявши не встановлювати обмежень на використання Україною американської зброї, якщо у війну на боці Росії вступлять північнокорейські солдати. Про це заявила офіційний представник Міноборони США Сабріна Сінгх.
Натомість у Конгресі від Пентагону хочуть більшого. Там навіть лунали заклики розглянути можливість “прямих військових дій”, якщо солдати КНДР вступлять у війну проти України.