“Україна розробила ракети на 500 км. І не виробляє їх”, – Снєгирьов
19 Листопада 17:48Україна у 2025 році планує виготовити 30 тисяч далекобійних дронів та три тисячі крилатих ракет, заявив Президент Зеленський. Однак, на думку військового експерта Дмитра Снєгирьова, виникає логічне запитання: чому така задача ставиться лише сьогодні? І чому за десять років війни з росією наша країна так і не змогла налагодити серійний випуск оперативно-тактичних ракет?
Український потенціал: “Сапсан” та “Грім-2”
За словами експерта, ще у 2016 році українська промисловість продемонструвала оперативно-тактичні комплекси “Сапсан” або “Грім-2”.
“Дальність ураження цього комплексу – 500 км. Для порівняння, у ATACMS – лише 300 км. При цьому гроші на розробку цих комплексів надала Саудівська Аравія. Запитання залишається відкритим – чому за 10 років війни з рф немає власної балістики і ОТК, чому вони не пішли у виробництво ні за часів попереднього президента, який на собі рвав вишиванку, ні зараз?”
– запитує експерт в ексклюзивному коментарі .
Він наголошує, що навіть ті ракети, які розробили і успішно випробували в Україні, чомусь не ідуть а масове виробництво.
“Навіть якщо брати три останні роки: наразі є заяви про те, що успішно пройшли випробування 4 типи ракет – їх навіть випробовувати не треба. В 2016 році вони були продемонстровані широкому загалу, пройшли по Хрещатику. І були передані Саудівській Аравії”,
– стверджує Снєгирьов.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Гроші є, але ракет немає
Експерт звертає увагу на проблему фінансування і стверджує, що кошти у держави, насправді, є:
“Кажуть, що бракує 300 млн доларів. Перепрошую, але на інженерно-фортифікаційні споруди в Донецькій області, яких фактично ніхто не бачив, було виділено 17 мільярдів. Без проблем знайшли додаткові 8 мільярдів на метро на Виноградар. Тобто, гроші є. Тоді чому немає оперативно-тактичних комплексів?”
Досвід інших країн
Також критика про неможливість організувати виробництво ракет в умовах війни, на думку експерта, не відповідає дійсності.
“Досить подивитися на ХАМАС і Хезболлу. Ці структури змогли налагодити виробництво ракет у тунелях, причому під боком у найефективнішої спецслужби світу – ізраїльського Моссаду. Вони збудували і самі тунелі, і пускові точки, і місця для пересування балістичних ракет”,
– підкреслює Снєгирьов і додає, що Україна успадкувала від СРСР потужний оборонно-промисловий комплекс із бомбосховищами, підземними бункерами та тунелями.
“Нам навіть не потрібно було нічого будувати”,
– додає він.
Тож, ситуація з відсутністю серійного виробництва ракет в Україні – це питання не лише технічних можливостей, а й політичної волі та пріоритетів вважає Дмитро Снєгирьов. Адже ракетами власного виробництва можна було б бити по росії так глибоко, наскільки можливо, і ні в кого не треба було б питати на це дозволу.