Україна пропонуватиме на перемовинах із США часткове перемир’я з рф, – ЗМІ
10 Березня 22:15
Під час мирних перемовин 10 березня 2025 року з представниками США в Саудівській Аравії українські посадовці запропонують повітряне та морське перемир’я з росією. Про це повідомляє Комерсант український із посиланням на The Telegraph.
Як пише ЗМІ, ця ініціатива має на меті припинити ракетні удари великої дальності та бойові дії в Чорному морі.
Делегація США на чолі з Державним секретарем Марко Рубіо та спеціальним посланцем Стівом Віткоффом розглядає цю зустріч як можливість оцінити готовність України піти на поступки заради миру та покращити відносини з США після нещодавньої дипломатичної напруженості.
Своєю чергою росія, як зазначає медіа, хоча і не присутня на цих переговорах, висловила умовну готовність до тимчасового перемир’я за умови остаточного мирного врегулювання.
Переговори, що тривають у Саудівській Аравії, є частиною ширших міжнародних зусиль з посередництва у врегулюванні ситуації в Україні, де триває війна, в рамках яких понад 30 країн зібралися в Парижі, щоб обговорити формування міжнародних сил безпеки для України після припинення вогню.
Що кажуть та пишуть про перемовини України та США у світі
Українсько-американські переговори, що відбуваються в Саудівській Аравії, привернули значну увагу експертів та аналітиків, відображаючи складну взаємодію дипломатії, безпеки та економічних інтересів.
Посол США на Близькому Сході Стів Віткофф висловив оптимізм щодо переговорів, наголосивши на очікуваннях суттєвого прогресу, особливо щодо критично важливої угоди про корисні копалини. Він підкреслив, що порядок денний включає протоколи безпеки та територіальні питання, і висловив сподівання, що президент України Володимир Зеленський може відвідати США, щоб завершити угоду про видобуток корисних копалин.
Агентство Associated Press повідомило, що під час переговорів Україна запропонувала обмежене припинення вогню в Чорному морі та ракетних ударів дальнього радіусу дії, а також обмін полоненими. Ця пропозиція має на меті відновити військову допомогу та розвідувальну підтримку з боку США, яка була призупинена після того, як Вашингтон закликав Київ до мирних переговорів. Крім того, медіа повідомило про те, що українська та американська сторона готові підписати угоду про корисні копалини.
У The Guardian проаналізували роль Саудівської Аравії як приймаючої країни, відзначивши її складні відносини як з США, так і з росією. Європейські союзники висловили занепокоєння щодо прямих переговорів США з росією, побоюючись потенційних поступок, які можуть підірвати позицію України.
The Wall Street Journal підкреслив напористий підхід президента США Дональда Трампа до питань дипломатії, який охоплює використання військової допомоги для того, щоб змусити сторони сісти за стіл переговорів. Однак ця стратегія стикається з проблемами, про що свідчить посилення російських атак після призупинення американської допомоги Україні. Критики стверджують, що така тактика може бути позбавлена стратегічного передбачення і може ускладнити досягнення довгострокового миру.
Також Vox повідомляв про зусилля Європи, спрямовані на посилення підтримки України на тлі змін у політиці США. Європейські країни зібралися, щоб обговорити збільшення витрат на оборону та підтримку України, але такі проблеми, як терміни виробництва та обмеженість ресурсів, залишаються. Скептичне ставлення ЄС до нинішньої позиції США підкреслює занепокоєння щодо обороноздатності України та ширшого геополітичного балансу.