Україна посилює боротьбу з інтернет-піратством: оновлена процедура реєстрації сайтів-порушників у WIPO ALERT
10 Березня 23:28
Сьогодні, 10 березня, Міністерство економіки України запустило оновлену процедуру внесення вебсайтів, що порушують права інтелектуальної власності, до міжнародної платформи “WIPO ALERT” Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ). Цей крок спрямований на посилення боротьби з піратством як на національному, так і на міжнародному рівні. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на Мінекономіки.
«Це важливий крок у боротьбі з піратством на національному та міжнародному рівнях. Відтепер в Україні запрацював механізм для притягнення до відповідальності за розміщення реклами на вебсайтах порушниках», – зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.
Що таке WIPO ALERT і як він працює?
WIPO ALERT – це глобальна захищена онлайн-платформа, яка адмініструється ВОІВ і використовується для протидії поширенню нелегального контенту.
Країни-учасниці додають до неї власні національні переліки вебсайтів, що порушують права інтелектуальної власності. Це дозволяє рекламодавцям, правовласникам та іншим учасникам ринку уникати співпраці з піратськими ресурсами, тим самим зменшуючи їхній прибуток.
Національний перелік вебсайтів-порушників
Оновлений Національний перелік вебсайтів, що викликають занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності, вже доступний на офіційному сайті Міністерства економіки України. Перелік буде регулярно оновлюватися та доповнюватися новими ресурсами, які поширюють нелегальний контент.
Як зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів, запуск оновленої процедури – це важливий етап у забезпеченні відповідальності за розміщення реклами на піратських вебсайтах. Завдяки цьому механізму зменшиться фінансування таких ресурсів через рекламні доходи.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Як формується Національний перелік?
Мінекономіки розробило порядок створення та ведення Національного переліку вебсайтів-порушників відповідно до Закону України “Про рекламу” (наказ Мінекономіки від 3 лютого 2024 року № 2945). У 2023 році Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ) розпочав розгляд звернень правовласників щодо порушення авторських прав і ухвалення висновків про внесення сайтів до списку.
Які переваги нового механізму?
Запровадження оновленої процедури має кілька важливих переваг:
- Посилення захисту авторських прав – власники контенту отримають більше інструментів для боротьби з піратством.
- Захист ділової репутації брендів – рекламодавці зможуть уникати розміщення реклами на нелегальних платформах.
- Зменшення кількості піратських сайтів – блокування фінансових потоків піратських ресурсів сприятиме їх скороченню.
- Впорядкування ринку легальної реклами – компанії отримають можливість працювати лише з перевіреними рекламними майданчиками.