Україна планує нові переговори з росією: що відомо про формат і місце

20 Травня 00:41

Україна спільно з міжнародними партнерами обговорює можливість проведення нового раунду переговорів із росією. У якості потенційних майданчиків розглядаються Туреччина, Ватикан та Швейцарія. Про це розповів президент Володимир Зеленський під час брифінгу, повідомляє «Комерсант Український»

За словами глави держави, консультації щодо можливого формату та місця зустрічі вже тривають — зокрема, з президентом США Дональдом Трампом, а також низкою європейських лідерів.

Україна розглядає можливість проведення зустрічі за участю представників США, України, Росії, а також Франції, Великої Британії, Італії та Німеччини.

«Ми розглядаємо можливість, я вважаю, що це позитив у нашій розмові, ми розглядаємо в будь-якому разі можливість зустрічі, ще раз, зустрічі всіх команд. Хочемо на високому рівні Америка, Україна, Росія і представники тих країн (ідеться про Францію, Італію та Німеччину – ред.), які зараз лунали, так, і плюс Британія», — заявив Зеленський.

Потенційні майданчики для переговорів

Як можливі локації для переговорів обрано три країни:

  • Туреччина – країна, яка раніше виступала посередником у переговорах.
  • Ватикан – платформа, яку Зеленський вважає особливо сприятливою.
  • Швейцарія – нейтральна країна з досвідом організації міжнародних зустрічей.

Президент України наголосив, що Ватикан може відіграти ключову роль.

«Я справді вважаю, що Папа Лев дійсно може надати нам допомогу. І це дуже важливе повідомлення, яке я почув від нього під час нашої двосторонньої зустрічі», – зазначив Зеленський, підкресливши результативність цієї розмови.

Чому вибір локації важливий

Зеленський пояснив, що Україна не віддає перевагу жодній із країн, а орієнтується на ефективність майбутньої зустрічі.

«Ми дивимося з точки зору результату, коли приймаюча сторона може організувати відповідний рівень присутності делегації», – сказав він.

Для України важливо, щоб майданчик забезпечив найвищий рівень представленості – від технічних команд до лідерів, які мають повноваження ухвалювати рішення.

«Якщо це технічні команди, то максимально високий рівень технічних команд. Якщо ми готові до зустрічі лідерів, значить, лідери реальні, які ухвалюють рішення», – розповів президент.

Мета переговорів

Основною метою зустрічі є пошук шляхів для мирного врегулювання.

Зеленський підкреслив, що Україна прагне залучити до переговорів впливових міжнародних гравців, які можуть сприяти результативному діалогу. Участь США та європейських країн має забезпечити вагомість і ефективність переговорного процесу.

Україна не буде виводити війська зі своєї території

Зеленський заявив, що Україна не буде виводити війська зі своєї території, як того прагне росія. Захищати суверенітет і територіальну цілісність країни – це конституційний обов’язок як президента, так і військових.

“Питання тут не в президенті Трампі. Чому? При всій повазі, тому що це наша земля, наша держава, наша армія і наша незалежність. Питання в тому, на що може Україна собі дозволити піти, на що не може. Виводити наші війська з наших територій ніхто не буде. Це конституційний обов’язок мій, це обов’язок наших військових захищати суверенітет і територіальну цілісність України”, – сказав Зеленський.

Він зазначив, що зараз є тимчасово окуповані території через агресію такої великої країни, але ніякі ультиматуми Україна не виконуватиме і “ніхто здавати свою землю, свої території, своїх людей, свої домівки не буде”.

“Я не знаю, які там принципи в меморандумі. Напевно, якщо, ну давайте так, будемо відвертими. Те, про що ми говорили з лідерами, і я говорив неодноразово з президентом Трампом і з його командою. Якщо росія ставить умови виводити наші війська з нашої ж землі, значить вони не хочуть, щоб було припинення вогню і не хочуть, щоб війна закінчилась. Тому що вони чітко розуміють, що Україна не буде цього робити”, – додав президент.

Дзвенислава Карплюк
Редактор

Читають зараз