Уряд Данії виділяє для підтримки енергетичної системи України 130 мільйонів данських крон (майже 19,5 мільйонів доларів). Про це повідомила пресслужба Міністерства клімату, енергетики та комунальних послуг Данії, інформує Комерсант український
“Напередодні опалювального сезону триває цілеспрямоване знищення росією доступу українців до електроенергії та тепла. Новий внесок Данії у розмірі 130 мільйонів данських крон зробить енергопостачання більш стійким”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що новий внесок Данії у підтримку української енергосистеми є одним із найбільших з боку цієї держави. Про нього оголосили під час зустрічі в межах робочої групи країн Групи семи з питань енергетичної безпеки України.
“Росія порушує правила війни з масованими атаками на електричну та теплову інфраструктуру України. Зима вже на підході, і багато українських домівок залишаться без тепла і електрики. І не лише це: звичайні працівники енергетичного сектора, які без упину виконують свою роботу, стають мішенню. Ми повинні зробити все можливе, щоб українська енергетична система була максимально сильною”, – заявив міністр.
Данська допомога сприятиме реалізації термінових заходів, закупівлі обладнання та запасних частин для відновлення енергетичної безпеки.
Підтримка здійснюється у співпраці з Програмою розвитку ООН, Енергетичним співтовариством, Данською радою з питань біженців та Данським Червоним Хрестом.
Уряд Данії нагадав, що з початку повномасштабного вторгнення данські компанії чотири рази передавали Україні енергетичне обладнання через Данське енергетичне агентство.
Зазначається, що Данія пожертвувала близько 492 мільйони данських крон для енергетичних проєктів в Україні з моменту вторгнення росії в 2022 році.
Дансько-українське енергетичне партнерство було започатковане у 2014 році в рамках Програми сусідства Міністерства закордонних справ і здійснюється Датським енергетичним агентством у співпраці з Посольством Данії в Україні та Міністерством енергетики України та іншими ключовими українськими партнерами.
Невдовзі після повномасштабного вторгнення рф в Україну програму було змінено, щоб також підтримувати реконструкцію та реструктуризацію українського енергетичного сектору в коротко- та середньостроковій перспективі.
З 2023 року партнерство також відновило свою первісну спрямованість на внесок у довгострокову мету України щодо переходу на зелену енергетику.
Трьома основними цілями співпраці є сприяння енергозабезпеченню України в зимовий період, посилення енергобезпеки країни та підготовка до інтеграції з ЄС на законодавчому рівні.