Україна без зброї та розвідки: що вимагає Вашингтон для поновлення допомоги

5 Березня 19:39

США відновлять постачання зброї та обмін розвідданими з Україною, коли буде призначена дата мирних переговорів з росією. Таку умову озвучив радник американського президента з нацбезпеки Майк Волтц, передає Комерсант український із посиланням на Axios.

“Ми зробили крок назад, зупинилися і переглядаємо всі аспекти цих відносин. У нас іде гарна розмова про місце проведення наступного раунду переговорів, про делегації, дату, по суті”, — сказав Волтц.

США зупинили військову допомогу Україні: що про це треба знати

На початку березня 2025 року Сполучені Штати припинили військову допомогу та обмін розвідданими з Україною, що суттєво вплинуло на обороноздатність Києва проти російських сил. Це рішення було прийнято після суперечливої зустрічі 28 лютого 2025 року між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським, під час якої зірвалися дискусії щодо запропонованої угоди про видобуток корисних копалин, що зірвало заплановані мирні переговори між Україною та росією. 

Адміністрація США оголосила про призупинення всієї військової допомоги Україні, включно з системами озброєнь, що постачаються повітряним і морським шляхами. Ця пауза зачіпає приблизно 20% військової техніки України, зокрема, системи протиповітряної оборони великої дальності, артилерійські ракетні системи Himars, ракети ATACMS та бойові машини Бредлі. Відсутність американських Patriot ставить під загрозу протиповітряну оборону України, оскільки Європа та Україна не мають еквівалентних систем. Крім того, втрата Himars і ПЗРК знижує здатність України ефективно атакувати російські позиції та логістику. 

Одночасно США припинили обмін розвідувальною інформацією з Україною, що підтвердив голова ЦРУ Джон Реткліфф. Це призупинення включає критично важливу розвідувальну інформацію, яка раніше допомагала Україні протистояти російським наступам. Припинення обміну розвідувальною інформацією може серйозно зашкодити оборонним операціям України, зокрема, передбаченню та реагуванню на російські військові дії. 

Рішення США викликало неоднозначну міжнародну реакцію. Європейські союзники, які публічно підтримували Україну, можуть зіткнутися з посиленим тиском з вимогою посилити свою допомогу у світлі останніх заяв США. А російські офіційні особи, з іншого боку, привітали призупинення

Тим часом адміністрація США зазначила, що призупинення є умовним і може бути скасоване, якщо Україна продемонструє відданість мирним переговорам. Глава ЦРУ Реткліфф висловив оптимізм, що пауза в обміні розвідданими буде тимчасовою і залежатиме від прогресу в дипломатичних переговорах між Києвом і москвою. 




Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Мандровська Олександра
Редактор