Удар рф по Кривому Рогу: Україна ініціювала термінове засідання Радбезу ООН

8 Квітня 06:19

Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через ракетний удар Росії по Кривому Рогу 4 квітня. Про це міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив у соцмережі Х, інформує Комерсант український

Як зазначив Сибіга, внаслідок балістичного удару росії по Кривому Рогу минулого тижня загинуло дев’ятеро дітей – найбільша кількість українських дітей, загиблих в результаті однієї атаки з 2022 року.

Міністр наголосив, що росія завдала удару по дитячих майданчиках у звичайному житловому районі ракетою з касетною боєголовкою, щоб максимізувати втрати.

“Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ, щоб привернути увагу до російських злочинів. Обидва засідання відбудуться завтра і сприятимуть просуванню мирних зусиль та притягненню винних до відповідальності”, – повідомив глава МЗС.

Він зазначив, що рішуча міжнародна реакція на російські звірства має вирішальне значення.

“Такий терор ніколи не повинен стати нормою. Ми закликаємо як до рішучого засудження, так і до рішучих дій. Росія повинна припинити терор проти українських дітей і цивільних, відповісти на пропозицію США про повне припинення вогню, яку Україна прийняла, і закінчити війну”, – наголосив Сибіга.

Зазначимо, 4 квітня росія вдарила балістичною ракетою у житловий район Кривого Рогу, внаслідок чого загинуло 19 людей, 9 з яких були дітьми. У ніч на 6 квітня росіяни обстріляли Україну балістичним ракетами, одна з них прилетіла у Київ, є загиблий. Ці обстріли відбуваються на тлі “мирних” перемовин росії з США та відвертого потеплішання у стосунках між ними.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Хроніка американсько-російських перемовин

18 лютого у Саудівській Аравії відбулася зустріч глави МЗС рф Сергєя Лаврова і помічника правителя росії Юрія Ушакова з американською делегацією, яку представляли держсекретар Марко Рубіо, радник з нацбезпеки Майк Волц і спецпосланник з питань Близького Сходу Стів Віткофф.

Після переговорів Держдепартамент США повідомив, що делегації домовилися “усунути подразники” двосторонніх відносин і продовжити роботу над підготовкою переговорів щодо війни рф проти України.

Сторони також домовилися призначити групи високого рівня для подальших переговорів щодо України.

ЗМІ повідомляли, що США та росія обговорювали триетапний мирний план щодо України, який складається з таких етапів:

  • Зупинка вогню.
  • Проведення виборів в Україні.
  • Укладення мирної угоди.

27 лютого перемовини між американцями і росіянами продовжились у Стамбулі. За повідомленням російської сторони, ішлося про нормалізацію дипломатичних стосунків. Кремль також начебто вимагав повернення 6 об’єктів нерухомості, які були вилучені у росіян в США протягом 2016-2018 рр., а ще пропонував відновити авіасполучення.

13 березня Путін зустрічався у Москві зі спецпосланцем Трампа Стівом Віткоффом. Про результати цієї зустрічі сторони поки що не робили заяв, окрім слів радника Трампа з нацбезпеки Майка Волца про те, що є підстави для обережного оптимізму.

25 березня США домовилися з Україною та росією про заборону атак у Чорному морі.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Дзвенислава Карплюк
Редактор