Політична гра навколо призначення Генпрокурора: хто виграє від статусу “в.о.”
14 Травня 09:56
Оскільки в Україні вже пів року немає Генерального прокурора, а ЗМІ час від часу озвучують різні версії стосовно майбутньої кандидатури на вакантну посаду редакція «Комерсант Український» поцікавилася цим питанням у народних депутатів ВРУ.
Жоден з опитаних політиків не зміг назвати можливу кандидатуру потенційного генерального прокурора, яку б могли внести на розгляд до парламенту.
Так само немає у парламентарів відповідей, у кого з вірогідних претендентів, про яких пишуть ЗМІ, є взагалі шанси або коли Рада може взагалі розглянути відповідне кадрове питання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий Генпрокурор України: посаду знову пророкують Кравченку
Микола Величкович, фракція ЄС
“З Європейською Солідарністю ніхто консультації стосовно кандидатів (на посаду генпрокурора, – ред.) не проводить. Це, ми розуміємо. Це зараз прерогатива чи особливість монобільшості чи Офісу Президента, які пропонують кандидатуру. Хто з них ймовірний чи неймовірний, мені невідомо. Та це не нормальна ситуація, коли в країні немає генерального прокурора протягом довгого періоду. Я вважаю, що це відповідальність монобільшості, президента, які несуть відповідальність за управлінську вертикаль і за такі кадрові призначення”
Георгій Мазурашу, фракція “Слуга народу”
“Думаю, прохідним (на посаду генерального прокурора, – ред.) може бути кандидат, якого підтримає ОП. Особисто у мене немає досвіду якоїсь співпраці чи позитивних кейсів взаємодії з названими кандидатами (Руслан Кравченко, Сергій Мельник, Олег Кіпер, – ред.), щоб я міг за когось «топити». Як винесуть на розгляд якусь кандидатуру, придивлюсь, пораджусь з командою, профільними знайомими й прийму рішення. Та, щоб це питання обговорювали колеги по парламенту – не чув”
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Очолити Генеральну прокуратуру може генерал Сергій Мельник: нові деталі
Ярослав Юрчишин, фракція Голос
“Думаю, Офіс Президента і далі триматиме в.о. бо така ситуація максимально вигідна. По-перше, ускладнює процедуру притягнення до відповідальності народних депутатів, бо процедурні питання щодо розслідування справ проти них має підписувати лише генпрокурор. По-друге, в.о. завжди максимально контрольований і не займається самопросуванням, а цього дуже не люблять в офісі. Тому змін не буде”
Народний депутата з оборонного комітету РВ Геннадій Касай (фракція “Слуга народу”), як і народний депутат Володимир Ватрас (фракція “Слуга народу”) висловилися, що не знають, кого Банкова може запропонувати на посаду керівника Офісу генпрокурора.
Народна депутатка, голова фракції “Голос” Олександра Устінова взагалі вважає, що навряд чи люди, які нині фігурують у ЗМІ в якості претендентів на посаду генпрокурора мають реальні шанси обійняти цю посаду.
Ще кілька депутатів, до яких звернулися журналісти редакції, взагалі відмовилися від публічних коментарів на цю тему.
Водночас, вдалося поспілкуватися з кількома помічниками народних обранців України. Посилаючись на інформацію від нардепів ті, переважно, повторили думку, озвучену публічно тільки нардепом Юрчишиним.
“В голос намагаються про це не дуже говорити, але так обережно натякають, що варіант із в.о., тобто як є зараз, насправді – всім вигідний. Поки що. Як довго так триватиме нікхто не знаю. Та й зрештою, депутати часом останні дізнаються про те, за кого завтра їм треба буде голосувати”, – поділився один зі співробітників праламенту.
Як писав серед потенційних претендентів на посаду керівника ОГП найчастіше лунали наступні три прізвища: голова ДПСУ Руслан Кравченко, ексзаступник міністра оборони Сергій Мельник, керівник Одеської ОВА Олег Кіпер. Однак цей перелік може бути значно ширшим.