У Саудівській Аравії Ілон Маск виторгував угоду і для себе
16 Травня 10:53
Ілон Маск повідомив, що Саудівська Аравія надасть дозвіл на використання послуг Starlink від його компанії SpaceX для авіації та морського судноплавства. Ця заява пролунала на тлі підписання інвестиційних домовленостей на суму близько 600 мільярдів доларів під час візиту президента Дональда Трампа до королівства, повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на Bloomberg.
Мільярдер оголосив радісну для себе новину на саміті в Ер-Ріяді, де були присутні десятки американських керівників, включаючи очільників технологічних гігантів – генерального директора OpenAI Inc. Сема Альтмана та голову Amazon.com Inc. Енді Джессі.
Маск також розповів, що продемонстрував президенту та кронпринцу Мохаммеду бін Салману своїх роботів Tesla Optimus, які виконували “танець Трампа” під час вівторкових зустрічей.
Найбагатша людина світу представила послуги з усієї своєї бізнес-імперії, зокрема проєкти роботаксі та тунелі The Boring Company, як частину свого бачення покращення життя в Саудівській Аравії. Однак поки що невідомо, що із цього сподобалось саудитам.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Ілон Маск, що осідлав держпідряди, будучи посадовцем
писав, що після втрати сотні мільярдів доларів на Tesla через свою політичну діяльність, Маск планує нажитися на держконтрактах. Цей сценарій уже втілюється в життя.
Маск, який виступає радником Президента США та контролює урядову ініціативу зі скорочення витрат, активно просуває свої технології. Так, Демократична Республіка Конго дозволила Starlink працювати на своїй території цього місяця. Також компанія веде переговори з Італією щодо угоди на 1,5 мільярда євро для розгортання системи для урядового та військового зв’язку.
У регіоні Близького Сходу Катар, Бахрейн та Йорданія вже дозволили використання Starlink. Авіакомпанія Qatar Airways минулого року почала впроваджувати супутниковий інтернет для пасажирів на своїх літаках Boeing 777. Наразі незрозуміло, чи поширюватиметься використання Starlink у Саудівській Аравії за межі повітряного Wi-Fi та морського судноплавства, включаючи доступ для приватних користувачів.
У США SpaceX виграла контракт Міністерства оборони на 5,9 мільярда доларів для запуску розвідувальних супутників, отримала підтримку республіканців щодо більшої ролі в ініціативі сільського широкосмугового зв’язку та розгортає термінали для підтримки Федерального управління авіації.
Цих домовленостей, як видно, Маск досягає, роз’їжджаючи по світу у складі урядових делегацій. Схоже, що питання конфлікту інтересів у його діяльності поки що не цікавить не лише Трампа, а й американських прокурорів.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Ілон Маск найбільше у світі постраждав від торгових війн Трампа
повідомляв, що Ілон Маск найбільше у світі постраждав від торгових війн Трампа. Станом на початок березня його багатство скоротилося на $116 мільярдів з моменту рекордного показника у $464 мільярди, який було зафіксовано 17 грудня, коли акції Tesla досягли історичного максимуму — $480 за штуку.
Tesla втрачала позиції на ринку, ціна акції знижувалась до $272. Сьогодні акція компанії коштує $342. Це, все ж, далеко від історичного максимуму, однак можна сказати, що після великого падіння Маск багато відіграв і станом на сьогодні його багатство оцінюється у пристойні $420 млрд.
Імовірно, що Маск набагато більш прозірливий, і завдяки держпідрядам США це тимчасове падіння обернеться черговим злетом уже до трильйонних цифр.
Ілон Маск – підприємець-візіонер і любитель росії
Ілон Маск – один із найвпливовіших підприємців сучасності, засновник та керівник багатьох інноваційних компаній, таких як Tesla, SpaceX, Neuralink та Boring Company. Народився 28 червня 1971 року в Преторії, Південна Африка. Переїхавши до США, він став піонером у сфері електромобілів, космічних технологій і розробок штучного інтелекту. Маск часто потрапляє в центр уваги завдяки своїм амбітним цілям, зокрема колонізації Марсу, розвитку відновлюваної енергетики та створенню нейрокомп’ютерних інтерфейсів.
Маск також відомий своєю активною позицією в соціальних мережах, де часто публікує суперечливі заяви. У 2022 році він придбав платформу Twitter, яку згодом перейменував на X. Маск займає лібертарну позицію щодо регулювання Інтернету та свободи слова, виступаючи проти державного втручання у діяльність техногігантів.
Маск відіграє помітну роль у контексті російсько-української війни. Його компанія SpaceX надає ЗСУ доступ до супутникового Інтернету Starlink, що забезпечило критичний зв’язок на фронті. Проте деякі його публічні заяви викликають обурення серед українців і міжнародної спільноти. Так, Маск пропонував “мирні ініціативи”, які передбачали територіальні поступки України, що було сприйнято як підтримка наративів Кремля. Ілона Маска звинувачували у секретних контактах з Путіним, а також він висміяв заяву Зеленського про незалежність України.
Після приходу Трампа до влади і отримання посади в його адміністрації Маск зайняв відверто антиукраїнську позицію. Сьогодні Маск – активний прибічник прокремлівської політики Трампа. Він називає Президента України Володимира Зеленського диктатором і вимагачем грошей із США та виступає проти будь-якої допомоги Україні у війні з росією.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко