У Пентагоні підтверджують втрати північнокорейських військ у боях на Курщині
17 Грудня 08:49У Пентагоні заявили, що є ознаки того, що північнокорейські війська зазнали втрат під час боїв в західній частині Курській області росії. Про це з посиланням на заяву речника Пентагону генерала Патріка Райдера повідомляє Sky News, інформує Комерсант український.
«Ми дійсно оцінюємо, що північнокорейські солдати брали участь у боях в Курську… у нас є ознаки того, що вони зазнали втрат, як убитими, так і пораненими», – сказав Патрік Райдер журналістам.
При цьому речник Пентагону наголосив, що у нього немає подробиць щодо кількості жертв серед північнокорейських військових.
ГУР МО України повідомило більше подробиць
За інформацією Головного управління розвідки Міноборони України підрозділи армії КНДР зазнали значних втрат упродовж 14 та 15 грудня 2024 року в районах населених пунктів плєхово, воробжа, мартиновка курської області держави-агресора росії. Йдеться про щонайменше 30 солдатів вбитими та пораненими.
У зв’язку з втратами штурмові групи для продовження активних бойових дій на курщині доукомплектовують свіжим особовим складом, зокрема з числа 94 окремої бригади армії КНДР.
Як північнокорейські військові атакували українські позиції
Про першу в історії масовану атаку армії Північної Кореї на позиції ЗС України біля міста Суджа розповів у Фейсбуці журналіст Юрій Бутусов.
За його словами, 14 грудня воїни 92-ї штурмовоі та 95-ї десантно-штурмової бригад ЗСУ, які захищають демілітарізовану зону біля села Мала Локня Суджанського району Курської області, відбили масовану атаку військ КНДР, які діяли за підтримки російської армії.
За повідомленнями джерел Цензор.Нет, понад 200 солдат противника, окремими загонами пішли в атаку з кількох напрямків, використовуючи місцевість, з метою захоплення однієї з посадок біля села. Вогневу підтримку північнокорейцям надавали російські війська.
“Не зважаючи на втрати, штурмові групи противника йшли напролом, не зупиняючись навіть під прицільним вогнем та ударами вогневих засобів. Це нагадує тактику “живих хвиль”, яку використосувала північнокрейська та китайська армія під час війни у Кореї у 1950-53 роках”, – зазначив Юрій Бутусов.
За його словами, бій був важкий. Ворогу вдалось дістатись українських позицій, завдяки хорошій фізичній підготовці, швидкому руху та відсутності уваги на власні втрати, евакуація поранених та загиблих під час атаки не проводилась.
Як наголосив Юрій Бутусов, північнокорейці захопили низку окопів в одній з посадок, але в цілому українська оборона встояла, і наші війська провели кілька вдалих контратак, щоб відновити становище.