У Пенсильванії оскаржено 4,3 тис. голосів: це може змінити результати виборів президента США

5 Листопада 23:19

У 14 округах штату Пенсильванія було оскаржено 4 300 голосів американських виборців, які голосували з-за кордону. ЗМІ припускають, що це може вплинути на результат голосування.
Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на АР.

У ключовому штаті для виборів американського президента Пенсильванії оскаржили голоси американців, які надіслали голос поштою, не змінивши реєстрацію виборця, та громадян, котрі мешкають за кордоном та не є військовослужбовцями.

Крайнім терміном для оскарження видачі поштових бюлетенів була пʼятниця.

Наразі 4,3 тис. оскаржених голосів не можуть врахувати в результати голосування, адже їх мають вилучити, допоки посадовці окружної виборчої комісії не проведуть слухання стосовно претензій. Такі слухання мають відбутися вже після виборів – 8 листопада.

AP нагадує, що Пенсільванія є критично нестабільним штатом, який може стати вирішальним фактором у боротьбі між кандидатом від Демократичної партії Камалою Гарріс і кандидатом від Республіканської партії Дональдом Трампом.

“4300 поштових бюлетенів (голосів), про які йде мова, може бути достатньо, щоб визначити, хто (з кандидатів) виграє в штаті та здобуде 19 голосів виборців”, – йдеться у статті.

В окрузі Лайкомінг 72 скарги надійшли від юристки з PA Fair Elections – консерваторів, які підживлюють нападки правих сил на процедури голосування. Проте юристка зазначила, що подала ці скарги як приватна особа, а не як член будь-якої організації.

В окрузі Йорк виборча комісія відхилила 354 скарги, але головний відповідальний за виборчий процес заявив, що комісія погодилася зберегти ці бюлетені окремо протягом періоду, коли можна подати апеляцію.

А окрузі Лоуренс розглядається 52 скарги. У окрузі Честер скарги подала прихильниця Трампа, яка заявила, що вони «позапартійні». В окрузі Бакс, було подано близько 1300 скарг, більшість з них від сенатора-республіканця Джаррета Коулмана.

Додамо, що у кожному штаті діють свої правила, які визначають, хто може брати участь у підрахунку голосів, а також порядок підрахунку і те, на яких етапах і яким чином за цим процесом можуть стежити виборці, у тому числі й спостерігачі.

У США є такі поняття як «сині» та «червоні» штати. Виборці цих штатів на президентських та інших виборах голосують переважно за одну партію – Республіканську партію в «червоних штатах» і Демократичну партію в «синіх» штатах. Є й штати, де голосування коливається між кандидатами від Демократичної та Республіканської партії, і вони відіграють ключову роль на виборах, це так звані «хиткі штати».

Особливістю президентських виборів у США є те, що вони непрямі, тобто переможець – не завжди той, хто отримав більшість голосів. В сучасній історії США такі випадки відбувалися вже двічі, наприклад, у 2016 році Гілларі Клінтон набрала майже на три мільйони голосів більше, ніж Дональд Трамп, але все-таки програла. Це сталося й на виборах у 2000 році, коли Ал Ґор набрав більше голосів, але перемога дісталася Джорджу Бушу-молодшому.

Дзвенислава Карплюк
Редактор