У НАТО спрогнозували початок “темної” фази війни для України

6 Листопада 21:42

Наявність військ КНДР у Європі є тим переломним моментом, який може знаменувати початок набагато темнішої фази війни в Україні. Таку думку висловив генеральний секретар НАТО Марк Рютте у своїй статті для видання Politico, передає Комерсант український.

Минулого тижня делегація керівників розвідки і оборони Південної Кореї повідомила 32 членам НАТО і нашим партнерам із індо-тихоокеанського регіону про розміщення тисяч військ Північної Кореї в Курській області Росії з метою взяти участь у ворожій війні проти України.

“Ця історична поява північнокорейських військ на європейській землі має серйозні наслідки. Вперше за століття росія запросила закордонні війська на свою територію. Це говорить про загрозу, з якою ми стикаємося. Чи не стоїмо ми на порозі щось набагато страшнішого, ніж все, що Україна вже пережила?” – написав Рютте.

Він підкреслив, що продовження російської війни проти України призводить до ще більших втрат для росії. За оцінками, рф втрачає 1200 солдатів щодня, а з лютого 2022 року загинули уже понад 600 тисяч осіб. Війна також дорого коштує для росіян та провокує загальне зростання напруженості у країні. Проте, путін продовжує розпалювати війну, покладаючись на своїх союзників, таких як Китай, Іран і Північна Корея.

Рютте також пише про те, що залучення військ Північної Кореї до конфлікту (війни в Україні, – ред.) призводить до збільшення напруженості і має негативний вплив на глобальну безпеку. Важливо, щоб Китай, який підтримує і Росію, і Північну Корею, зрозумів свою відповідальність і доклав зусиль для припинення агресії.


“Україна отримала значну підтримку від країн-членів НАТО і індо-тихоокеанських партнерів. Але підтримка повинна продовжуватися, адже цей конфлікт має глибокі наслідки для усього світу. Нам потрібно зробити більше, щоб змінити хід війни і зменшити ціну, яку платять Україна і світ за мир”, – вважає генеральний секретар НАТО.

Крім того він висловив думку, що Україна також повинна розвивати співпрацю з індо-тихоокеанськими партнерами, в тому числі в галузі розвідування і виробництва оборонної технології. Це допоможе знизити вплив агресивних держав, таких як росія і Північна Корея, на глобальну безпеку.

“Підтримка українського народу – це інвестиція у мир і безпеку для всієї світової спільноти. Ми не можемо дозволити собі не платити цю ціну. Нам потрібні політичні зобов’язання і мережа оборонних партнерств, які гарантують, що ми будемо на шляху до перемоги над агресією”, – резюмував Рютте.

Мандровська Олександра
Редактор