У МЗС відкинули звинувачення на адресу України у “геноциді на Донбасі”
13 Листопада 15:05МЗС України висловило глибоке обурення заявою комісара з політичних питань, миру та безпеки Економічного співтовариства країн Західної Африки (ЕКОВАС) Абдуль Фатау Мусаха на полях міністерської конференції Форуму партнерства росія-Африка у Сочі 9-10 листопада. Про це йдеться у коментарі МЗС на сайті відомства, повідомляє Комерсант український.
Тоді Абдуль Фатау Мусах заявив, що “дії України на Донбасі з викорінення російської мови та культури стали проявом геноциду”.
Як вважають в МЗС України, подібні зневажливі та брехливі заяви дискредитують їхнього автора, адже суперечать фактам дійсності, зафіксованим у численних резолюціях Ради безпеки та Генеральної Асамблеї ООН, рішеннях інших міжнародних організацій.
У зовнішньополітичному відомстві України також наголосили, що заяви, в яких комісар намагався покласти на Україну відповідальність за деградацію безпекової ситуації в регіоні Сахелю, не лише підривають довірливі відносини, які склалися між Україною та учасниками Економічного співтовариства країн Західної Африки, але й завдають серйозної шкоди репутації ЕКОВАС.
“Безпідставні, образливі звинувачення на адресу України у “геноциді на Донбасі”, “державному тероризмі” та причетності до дестабілізації африканських країн регіону бездумно тиражують російську пропаганду, яка не має нічого спільного з дійсністю”, – зазначається у коментарі МЗС.
У МЗС України висловили сподівання, що висловлені функціонером звинувачення на адресу України не відображають офіційної позиції ЕКОВАС, і зажадали від керівництва ЕКОВАС рішучого засудження ганебних висловлювань її представника та у подальшому уникнення подібних заяв.
Відносини України з ЕКОВАС
Україна завжди прагнула розвивати взаємовигідні, партнерські відносини з усіма державами Африки, включно з членами ЕКОВАС, на засадах рівності, взаємної поваги та невтручання у внутрішні справи країн.
У березні цього року ЕКОВАС акредитувало посла України. З огляду на важливість розбудови системних відносин з країнами цього поважного регіонального об’єднання, Україна також започаткувала діяльність нових посольств у низці країн-членів ЕКОВАС.
Крім того, як нагадують в МЗС, Україна надала через структури ООН гуманітарну допомогу одній з країн ЕКОВАС, посиливши продовольчу безпеку та стійкість всередині обʼєднання.
Не слід забувати й про багаторічний внесок України у збереження та підтримку миру в Західній Африці – активну участь українських контингентів в операціях з підтримання миру під егідою ООН у Кот-д’Івуарі, Ліберії та Сьєрра-Леоне.