Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило інформацію про зібрані кошти на відновлення Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” після ракетного удару. Загальна сума сягнула близько 1,6 млрд гривень, включаючи медичне обладнання вартістю понад 400 млн гривень, повідомляє Комерсант український з посиланням на пресслужбу МОЗ.
Кошти надходили з різних джерел та розподілені наступним чином:
- 326 млн гривень безпосередньо на рахунок лікарні, в тому числі $1 млн від уряду Литви.
- 379 млн гривень на рахунок Благодійного фонду “Омхатдит – здорове дитинство”. Наразі ведуться переговори щодо прозорого використання цих коштів під наглядом Ради з відновлення.
- Понад 320 млн гривень зібрано спільними зусиллями платформи United24 та Monobank. Ці кошти переказані на рахунок НБУ, закріплений за МОЗ.
- The Howard G. Buffett Foundation виділив $11,2 млн на закупівлю нового медичного обладнання замість пошкодженого.
- Уряд України виділив 100 млн гривень з державного бюджету.
В МОЗ наголосили, що жодної копійки з зібраних коштів ще не було витрачено.
Для забезпечення прозорості процесу відновлення створено Раду з відновлення Охматдиту, до якої увійшли 15 осіб. Серед них представники найбільших благодійників, міжнародних організацій, дипломатичних установ, громадськості, а також по одному представнику від МОЗ України та Охматдиту.
Учора Рада провела перше засідання, на якому було обрано її керівництво. Головою Ради було обрано виконавчу директорку БФ “Пацієнти України” Інну Іваненко. Головним питанням обговорення на засіданні була відбудова зруйнованого корупусу лікарні.
Сьогодні Рада відновлення проведе наступне засідання.
“Охматдит 2.0 точно буде кращим та сучаснішим, таким, що зможе врятувати ще більше дитячих життів”
МОЗ
Ракетна атака росії по лікарні “Охматдит” 8 липня
8 липня 2024 року росія вдарила по Охматдиту крилатою ракетою Х-101. Внаслідок удару було пошкоджено корпуси лікарні, зруйновані деякі будівлі медзакладу, вибиті вікна та шибки, є постраждалі.
Росіяни знищили корпус відділення токсикології, де перебували важкохворі діти на діалізі, пошкоджень зазнали п’ять онковідділень, десять хірургічних, два соматичних відділення, відділення інтенсивної терапії, дві реанімації, операційні блоки, відділення променевої та радіотерапії, ще три корпуси. Також знищені дві електричні підстанції, від яких живилась вся інфраструктура лікарні. Загалом пошкоджено 24 відділення.
Під час удару в лікарні перебувало близько 1200 людей і проводилося 3 складні операції. У результаті атаки загинули 2 людини, поранено близько 300, з яких 8 — це діти. Також він зазначив, що у результаті атаки пошкоджено 24 відділення, що обмежить можливість надання якісних медичних послуг тим, хто цього потребує.
Відразу ж після удару по лікарні українці почали збирати кошти на відновлення “Охматдиту” і зібрали близько 1,6 млрд грн. Однак після цього благодійний фонд закладу опинився в центрі скандалу. Фонд обрав переможцем тендеру ТОВ «Буд-технолоджі» , незважаючи на те, що ця пропозиція була однією з найдорожчих серед 14 учасників конкурсу. МОЗ прийняло рішення скасувати попередній тендер і провести новий через систему Prozorro.
У зв’язку з цим були призначені численні перевірки МОЗ та правоохоронних органів, директора Охматдиту Володимира Жовніра відсторонили від виконання обов’язків, а йому на заміну тимчасово призначили Олександра Уріна. Також було створено Раду з відновлення Охматдиту, яка має затвердити поетапний план відбудови лікарні.