На період воєнного стану пацієнти із симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ можуть дистанційно оформити тимчасову непрацездатність на 5 календарних днів. Про це нагадали у Міністерстві охорони здоров’я України, інформує Комерсант український
Для оформлення лікарняного треба:
- звернутися до лікаря за допомогою засобів телефонного зв’язку, інтернет-телефонії або засобів телемедичного зв’язку;
- лікар на підставі звернення та опитування пацієнта відкриє медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період 5 календарних днів.
За даними відомства, лікар при потребі випише електронний рецепт. Це можливо навіть якщо пацієнт звертається до лікаря дистанційно вперше (виняток — пацієнти, які проходять замісну підтримувальну терапію).
Якщо ж дію медвисновку про тимчасову непрацездатність потрібно продовжити на період понад 5 календарних днів, пацієнт обовʼязково має з’явитися на особистий прийом.
“У разі хвороби неодмінно звертайтеся по фахову допомогу — очно або дистанційно!” – підсумували у відомстві.
Штам коронавірусу FLiRT: що про нього відомо
Він походить від варіанту Omicron. Через специфічні мутації в білку-шипі вірус краще зв’язується з клітинами та уникає імунної відповіді. Тобто «FLiRT» швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакциновані. Однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби.
ВООЗ поки що не надає специфічної оцінки щодо небезпеки «FLiRT», однак зазначає, що він потребує моніторингу на рівні кожної країни. Наявні дослідження показують, що поточні вакцини, зокрема бустери, залишаються ефективними для захисту від важких форм COVID-19, хоча й не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом.
Симптоми штаму FLіRT
Симптоми нового штаму FLiRT подібні до інших підваріантів Omicron. Це — біль у горлі, кашель, втома, закладеність носа, нежить, головний біль, болі в м’язах, лихоманка та можлива втрата смаку та нюху.
Всесвітня організація охорони здоров’я поки що не надає специфічної оцінки щодо небезпеки FLiRT, однак зазначає, що він потребує моніторингу на рівні кожної країни. Дослідження показують, що зареєстровані вакцини залишаються ефективними для захисту від важких форм Covid-19, хоча й не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом.
Лікар Тарас Жиравецький спеціально для Комерсант український розповів, хто є у зоні ризику зараження новим штамом FLiRT та як правильно знижувати температуру.