У Міноборони знайшли спосіб, як забезпечити стабільний зворотній зв’язок з військовими

6 Листопада 15:21

Чотири опитування за три місяці у застосунку Армія+, здається, забезпечують ефективний зворотній зв”язок і дозволяють військовому керівництву з’ясовувати думку військових з різних важливих, а часом і дискусійних, питань. Сьогодні в Армія+ стартувало нове опитування – цього разу воно стосується зміни місця служби. Про це повідомили у Міністерстві оборони, інформує Комерсант український.

“Сили оборони України потребують вмотивованих військовослужбовців. Ми впевнені, що можливість змінити місце служби і підрозділ впливає на ефективність військових. Це допоможе їм служити там, де вони хочуть. Завдяки опитуванню ми зможемо удосконалити процес переведення, щоб місце служби можна було змінити простіше і без зайвої бюрократії”, – пояснила доцільність проведення нового опитування заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Опитування триватиме до 10 листопада і включатиме 12 питань. Основними питаннями стануть:

–         актуальний службовий стан, обов’язки, досвід військового;

–         причини бажання змінити частину, наприклад, прагнення перевестися на передову чи в тил, або ж – змінити командира.

У Міноборони запевнили, що деперсоналізовані результати матимуть безпосередній вплив на алгоритм переведення військовослужбовців, вдосконалення якого очікує значна частина військових.

Нагадаємо, функціонал опитувань був впроваджений у застосунку Армія+ на початку серпня. За цей час понад 36 000 військових взяли участь у трьох ініційованих опитуваннях, висловивши свою думку з актуальних питань.

Перше опитування – про онлайн-навчання з військової справи

З 8 до 15 серпня військові у застосунку Армія+ мали можливість висловити думку з приводу онлайн-навчання та бажаних напрямків занять з військової справи. Найчастіше захисники та захисниці (16%) обирали безпілотні системи як пріоритетну тему для навчання. Результати опитування показали, що більшість військових (54%) проходять онлайн-курси з військової справи хоча б раз на рік. Крім цього, кожен третій респондент в якості мотивації у проходженні навчань відзначив “просування по службі онлайн”.

Друге опитування – про використання бойових систем

У ньому взяли участь близько 10 000 військових. Користувачі могли поділитись власним досвідом використання бойових систем. Питання, зокрема, стосувались того, яким системам надається перевага, що в них подобається, а що хотілося б покращити.

У трійку найпопулярніших бойових систем, які військові використовують найчастіше, увійшла тоді система DELTA. Серед лідерів також були штабний комплекс “Кропива” та програмне забезпечення “Віраж-планшет”.

Третє опитування – про рівень задоволеності сухпайками

Наприкінці жовтня військове керівництво в застосунку Армія+ з’ясовувало – які сухпайки хотіли б отримувати військовослужбовці Збройних сил України.

Протягом двох тижнів в опитуванні взяли участь понад 9 000 чинних військовослужбовці. Понад половина з них, як стверджують у Міноборони, високо оцінили якість сухпайків: 51% поставили оцінки п’ять та чотири за п’ятибальною шкалою. Та попри це приблизно 25% респондентів висловились за отримання інклюзивного харчування. Йдеться про халяльні набори, вегетаріанські та кошерні пайки. Результати цього опитування також показали бажання військових бачити в раціонах традиційні українські страви: каші, борщ та м’ясні страви тощо.

Василевич Сергій
Редактор