У Міноборони України, у відповідь на запит видання Комерсант український, відмовилися назвати фігурантів провадження за підозрою Романа Гринкевича з-поміж власних співробітників. Мотивували таємницею слідства.
У Міноборони заявили, що у відповідності до ст. 222 КПК України, відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.
«Враховуючи викладене, а також те що на даний час запитувана інформація містить відомості щодо обставин вчинення кримінальних правопорушень та досліджується у кримінальному провадженні No 620230000000000876 від 12.10.2023, її розголошення може зашкодити досудовому розслідуванню. Таким чином, надання запитуваних документів можливо в порядку передбаченому КПК України лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим», – заявили в МОУ.
Напередодні, в Офісі генерального прокурора, відповідаючи на запит видання Комерсант український, ствердно повідомили про вчинення представниками Міноборони правопорушень в контексті справи львівського бізнесмена Романа Гринкевича. Мова про справу за звинуваченням останнього у постачанні МОУ неякісної військової форми.
Крім того, як йдеться в одній з Ухвал суду, слідство ДБР встановило тісні зв’язки Романа Гринкевича зі співробітниками МОУ.
Водночас про кого мова, й досі замовчують, як на рівні МОУ, так і ДБР, і ОГП.
Так звану «справу Гринкевичів» ДБР уже розслідує вже понад 10 місяців.
Компанії-виробники форми ЗСУ, яку постачала фірма Гринкевича та яку слідство ідентифікує як неякісну, у справі теж й досі не фігурують.
Раніше низка ЗМІ з посиланням на заяву прокурора в суді, інформували про наміри Офісу генерального прокурора вручити (у справі Гринкевича) повідомлення про підозру чиновникам Міноборони.
Справа Гринкевичів
Ігоря Гринкевича завинувачують нібито у спробі дати хабар одному із керівників Головного слідчого управління ДБР. Він начебто пропонував 500 тисяч доларів США за сприяння у поверненні арештованого майна (форми для ЗСУ), яке ДБР кілька місяців тримало на митниці.
Син Ігоря – Роман Гринкевич отримав підозру у справі контрактів з МОУ на забезпечення ЗСУ військовою формою. Спочатку його звинувачували у нібито розкраданні держкоштів, а потім змінили кваліфікацію на претензії до якості поставленої форми.
Міністерство оборони на тлі скандалу розірвало контракти з компанією Гринкевича. Також відомо, що МОУ не мало претензій до поставленого товару, і на момент виконання контракту не склало на нього жодного рекламаційного акту.