У Києві нарешті помітили критичну ситуацію з теплом у Кривому Розі і… провели нараду

22 Листопада 15:16

Термінову нараду щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі провів перший заступник міністра розвитку громад та територій Василь Шкураков. Про це повідомляється на сайті відомства, інформує Комерсант українськийКомерсант Український.

Станом на 21 листопада без тепла в місті залишались 934 житлові будинки, 11 закладів охорони здоров’я, включно з Криворізькою міською лікарнею №16, де працює стаціонар, 43 заклади освіти, а також територіальний центр соціального захисту. Це близько 110 тисяч жителів, які досі залишаються без опалення.

Під час наради перший заступник міністра заслухав доповіді керівництва міської влади, обласної військової адміністрації, представників НАК «Нафтогаз» та Криворізької ТЕЦ.

Перші загальні висновки за підсумками наради:

– зрив опалювального сезону є неприпустимим, адже від цього залежить життя і здоров’я десятків тисяч людей,

– всі відповідальні сторони мають діяти максимально ефективно, аби вирішити проблему у найкоротші строки.

Для загального розуміння ситуації тут треба нагадати, що проблеми з початком опалювального сезону у Кривому Розі виникають не перший рік.

Чому у Кривому Розі проблеми з теплом

Особливістю криворізької ситуації є те, що місто за “тепловим показником” поділене фактично на дві частини. Та частина, яка обслуговується підприємством “Криворіжтепломережа”, що підпорядковується міській громаді – з теплом. А та, що відноситься до сфери відповідальності АТ “Криворізька теплоцентраль”, яке знаходиться у власності “Нафтогазу України” і на яке територіальна громада та керівництво міста взагалі не мають впливу – без тепла. Так було у минулому році, так і зараз.

До цієї обставини у зверненні до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля привернув увагу і в.о. мера Кривого Рогу Юрій Вілкул. Він просить главу уряду негайно втрутитися в ситуацію з АТ “Криворіжтеплоцентраль”, що знаходиться у власності НАК Нафтогаз України, яка зірвала опалювальний сезон і через яку сотні житлових будинків у Кривому Розі залишаються без опалення.

“Керівництво міста розуміє об’єктивні труднощі, пов’язані з руйнуванням труб, коли вони стояли порожні без води після знищення рашистськими окупантами Каховського водосховища, гідроударами на мережах після ракетних атак і нестачею персоналу. Але Комунальне підприємство “Криворіжтепломережа”, що забезпечує теплопостачання другої половини міста і підпорядковується міській громаді, перебуваючи в таких же умовах, надає опалення своїм абонентам. Тому просимо негайного втручання прем’єр-міністра для припинення знущань з мешканців нашого міста”, – наголошується у зверненні.

Що далі буде з теплом у Кривому Розі

Проблема знову вийшла, як кажуть, на центральний рівень. Долучились і  Міністерство розвитку громад та територій, і керівництво міське та обласне, і НАК «Нафтогаз».

За підсумками наради доручено якнайшвидше підготувати екстрений план відновлення теплопостачання для всіх абонентів, який має містити чіткі терміни, відповідальних осіб і механізм щоденного звітування.

Контролюватимуть вирішення проблеми з теплом ті ж таки Мінрозвитку, «Нафтогаз», обласна та міська влада. Крім того, питання теплопостачання Кривого Рогу перебуватиме на постійному контролі Штабу з підготовки до опалювального сезону.

Тобто, як кажуть у подібних випадках, надія є.

Але чомусь ДСНС, мабуть, на всяк випадок, заявляє, що спільно з місцевою владою готовий у разі потреби до розгортання додаткових Пунктів Незламності.

А в.о. мера Кривого Рогу Юрій Вілкул, теж, мабуть, на всяк випадок, просить прем’єр-міністра розглянути питання щодо внесення змін до законодавства України, які нададуть можливість переходити на індивідуальне опалення окремими квартирами, що з 2009 року відповідно до законодавства України фактично неможливо.

Василевич Сергій
Редактор