У Кремлі розкрили, якою буде відповідь рф на удари по літаках

5 Червня 22:24

Росія залишає за собою право відповісти на атаки українських безпілотників по її аеродромах у той момент і в тій формі, яку оберуть її військові. Про це заявив речник Кремля Дмитро Пєсков, повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на “Радіо Свобода”

Він підтвердив, що кремлівський диктатор Володимир Путін у розмові з президентом США Дональдом Трампом прямо попередив: Москва відреагує на обстріли авіабаз.

«Росія відповість на атаки України по її аеродромах тоді і так, як вважатимуть за потрібне російські військові», — заявив Пєсков журналістам.

Крім того, у Кремлі висловили невдоволення відсутністю міжнародної реакції на ці удари, закликавши до «жорсткого засудження» з боку глобальної спільноти.

Попри погрози, речник Кремля наголосив, що переговори з Україною, на думку російської сторони, мають продовжуватися.

Також Пєсков повідомив, що під час телефонної розмови 4 червня Путін і Трамп не обговорювали можливу особисту зустріч, хоча визнали її необхідність. За його словами, така зустріч має бути «ретельно підготовлена».

Речник Кремля також зазначив, що Путін і Трамп не обговорювали можливе скасування санкцій проти росії.

Тим часом американське посольство в Україні опублікувало попередження про зростання ризику масованого російського обстрілу. Дипломатичне представництво США зазначає, що протягом останніх тижнів Росія посилила інтенсивність ракетних і безпілотних атак проти України, і наразі існує постійний ризик значних повітряних атак.

“Посольство США в Києві закликає громадян США дотримуватися належної обережності. Як завжди, ми рекомендуємо бути готовими негайно сховатися в укриття у разі оголошення повітряної тривоги”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Сім мільярдів у вогні: скільки літаків насправді залишилося у росіян

Операція “Павутина”: як Україна вивела з ладу третину стратегічної авіації росії

1 червня 2025 року Служба безпеки України провела одну з найзухваліших і технологічно найскладніших операцій від початку повномасштабної війни — операцію під кодовою назвою “Павутина”. Цей удар, за заявами українських офіційних осіб і міжнародних аналітиків, став наймасштабнішим втручанням на територію російської федерації за весь час конфлікту.

СБУ одночасно атакувала п’ять російських стратегічних авіабаз, розташованих у глибокому тилу:

  • “Оленья” (Мурманська область);
  • “Бєлая” (Іркутська область);
  • “Дягілєво” (Рязанська область);
  • “Іваново” (Іванівська область);
  • “Українка” (Амурська область).

По цих об’єктах завдали масованого удару з використанням більш ніж 100 безпілотників.

Головна особливість операції — безпрецедентний рівень скритності та технічної витонченості. Дрони типу FPV були таємно завезені на територію Росії у вантажних фурах, водії яких не знали про вміст. Апарати перебували в контейнерах із дистанційним управлінням: кожен відкривався за сигналом, активуючи запуск дронів уже на місці. Сам запуск здійснювався поблизу авіабаз, що дало змогу подолати системи ППО і завдати точкових ударів по вразливих об’єктах.

Станом на 2 червня офіційно підтверджено:

  • сили СБУ знищили або вивели з ладу 41 військовий літак, включно зі стратегічними бомбардувальниками Ту-95 і Ту-22М3 та літаком ДРЛО А-50, що вкрай важливий для розвідки й наведення ракет;
  • пошкоджена інфраструктуру: склади, ангари, системи радіозв’язку та логістики;
  • втрати Росії від цієї спецоперації України оцінюються в понад 7 мільярдів доларів США;
  • під удар потрапили 34% стратегічних носіїв крилатих ракет, здатних атакувати територію України.

Військове значення: дезорганізація системи дальніх ударів, зниження тиску на українську ППО.

Психологічний ефект: демонстрація можливості України бити вглиб рф на 1000+ км

Переговорна позиція: операція відбулася напередодні запланованих мирних переговорів у Стамбулі, і очевидно, зміцнила позиції Києва

Реакція світу на спецоперацію України в тилу рф

Ізраїльська розвідка “Моссад” публічно похвалила СБУ, зазначивши, що Україна “переписала підручники сучасної війни”

Російська сторона визнала пожежі та інциденти, однак назвала атаку “терористичною”. 

На фондовому ринку рф зафіксували різкий спад ключових індексів у день атаки. А всередині росії почастішали перевірки водіїв-далекобійників і внутрішні репресії. 

Операція “Павутина” показала, що в епоху дронів і асиметричної війни навіть невелика країна може завдати чутливого удару по супердержаві. Україна довела, що вміє не тільки оборонятися, а й грати на випередження — високотехнологічно, стратегічно і несподівано.

Це був не просто удар — це демонстрація того, що рф більше не може почуватися в безпеці навіть на власних аеродромах за Уралом.

Дзвенислава Карплюк
Редактор

Читають зараз