У Дії знову можна закрити ФОП

31 Грудня 16:35

На порталі Дія відновлено роботу послуги із закриття ФОП, що дозволяє підприємцям припинити діяльність ФОП навіть у період недоступності Єдиного державного реєстру. Про це повідомила прес-служба Дії, інформує Комерсант український.

У Дії пояснили, що скористатися сервісом можуть фізичні особи-підприємці, які мають Реєстраційний номер облікової картки платника податків або використовують паспортні дані замість картки платника податків. Державна податкова служба здійснить зняття підприємця з обліку за датою подання заяви після відновлення своєї роботи, а сама заява буде опрацьована державним реєстратором після відновлення роботи Єдиного державного реєстру.

Як закрити ФОП через Дію:

– авторизуйтеся на порталі;

– оберіть послугу Закриття ФОП;

– натисніть Подати заяву;

– перевірте дані;

– підпишіть заяву кваліфікованим електронним підписом або Дія.Підписом.

У Дії запевнили, що податкова зніме з обліку того ж дня, а ФОП припиниться щойно запрацює Єдиний державний реєстр. Без черг у податковій та тривалих перевірок.

Як відомо, недавня масштабна кібератака на державні реєстри України призвела до тимчасового призупинення їх роботи. Обмеження торкнулись і Дії. Зокрема, неможливим було бронювання працівників, реєстрація та закриття ФОП тощо. Сьогодні в Дії також повідомили про відновлення сервісу бронювання працівників.

Через збільшення податків ФОПи висловлюють намір закритись

Платформа Опендатабот провела масштабне опитування українських підприємців, аби дізнатися плани малого та середнього бізнеса на найближче майбутнє. Про це повідомляв Комерсант український. В дослідженні взяли участь 31 694 респонденти, які зазначили, що працюють як ФОПи. Згідно з даними аналітиків, 27% або ж 8621 опитаних підприємців планують закриття найближчим часом. 2 297 або ж 7% планували закритися цьогоріч. Ще 20% або 6 324 учасника зазначили, що планують припинити діяльність у наступному році. Також опитування показало, що більше половини з тих, хто планує закриття – а саме 62% – ухвалили рішення закриватися через підвищення податків.

Як відомо, податки для ФОПів мають підвищитись з січня 2025 року. 25 грудня президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон, яким, зокрема передбачається підвищення військового збору для працівників з 1,5% до 5% та розширення кола його платників на ФОПів.

Також, як повідомляв Комерсант український, ФОПи, які належать до 1 групи оподаткування і відкриті менше, ніж 6 місяців тому, можуть стати об’єктом особливо прискіпливої увагу з боку банків. Меморандумом «Про забезпечення прозорості функціонування ринку банківських платіжних послуг», який недавно підписали Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк, Універсал Банк, а також дві банківські асоціації: Незалежна асоціація банків України та Асоціація українських банків, передбачається використання нових критеріїв для визначення ризикованих ФОПів.

Василевич Сергій
Редактор