У «Дії» з’явилися п’ять нових військових облігацій: які ставки та коли виплати
16 Травня 06:21
Користувачі застосунку «Дія» можуть придбати п’ять нових військових облігацій із терміном погашення у 2026 та 2027 роках. Про це повідомила пресслужба «Дії», інформує «Комерсант Український»
«Нові військові облігації вже в Ді. Купуйте облігації Токмак, Соледар, Форос, Новий Світ та Лівадія й підтримуйте українську армію та економіку країни», — зазначено в повідомленні.
У застосунку доступні такі облігації:
- «Токмак» — ставка від 15 %, дата погашення — 4 лютого 2026 року;
- «Соледар» — ставка від 16,75 %, дата погашення — 24 червня 2026 року;
- «Форос» — ставка від 16,75 %, дата погашення — 3 листопада 2027 року;
- «Новий Світ» — ставка від 16,4 %, дата погашення — 14 квітня 2027 року;
- «Лівадія» — ставка від 17,9 %, дата погашення — 9 червня 2027 року.
«Як це працює? Купуєте десять облігацій Токмак за 10 443 грн — через рік отримуєте 11 509 грн на картку єПідтримка. Жодної комісії та прихованих платежів», — додали у Дії.
Пресслужба порталу «Дія» пояснює, що коли ви купуєте військові облігації, то допомагаєте Силам оборони — забезпечуєте дронами, провізією, логістикою та виплатами; підтримуєте економіку — фінансуєте зарплати освітянам, лікарям і пенсії; і водночас інвестуєте в державу, отримуючи дохід.
Що таке військові облігації
Військові облігації — це різновид цінних паперів, які держава випускає для підтримки економіки. Фактично вона запозичує гроші у своїх громадян на період війни, гарантуючи повернення цих коштів у майбутньому.
Призначення цих облігацій — підтримка обороноздатності та функціонування країни в умовах бойових дій. Зазвичай вартість цих паперів роблять значно нижчою за традиційні, аби залучити якнайбільше інвесторів. Військові облігації випускали, зокрема, під час Першої та Другої світових війн.
Які військові облігації з’явились упродовж 2024 року
Наприкінці січня 2024-го у Дії запустили нові військові облігації, що традиційно отримали назви на честь міст, які зараз тимчасово знаходяться в окупації. Зокрема, з’явилися цінні папери: “Керч”, “Джанкой”, “Залізний Порт” та “Асканія-Нова”.
У квітні цей перелік поповнили військові облігації “Макіївка” та “Бахчисарай”. Ще в минулому році з’явились військові облігації “Лазурне”, “Джарилгач”, “Гурзуф”, “Судак”, “Дебальцеве”, “Авдіївка”.
Запуск нових облігацій у застосунку Дія відбувається в межах спільного проєкту Мінфіну та Мінцифри, який започатковано у жовтні 2022 року.
Облігації є важливим джерелом фінансування Держбюджету
З початку повномасштабної війни ОВДП стали одним з основних джерел фінансування Державного бюджету України і поступаються за обсягами надходжень лише міжнародній фінансовій підтримці.
Мінфін повідомив, що загалом за 1000 днів повномасштабного вторгнення через випуск ОВДП до державного бюджету залучено 1,36 трлн грн (36,8 млрд доларів США) в еквіваленті.
Сьогодні на фізичних осіб припадає понад 4% портфеля ОВДП порівняно з 2,5% на початку повномасштабного вторгнення.
Українські державні облігації купують не лише в Україні, а й у інших країнах. Найбільша кількість іноземних роздрібних інвесторів в українські ОВДП припадає на Японію, Німеччину та США.