У Держдепартаменті США оцінили стан та можливості оборонної промисловості України
13 Грудня 12:42З лютого 2022 року оборонно-промислова база України зросла більш ніж у десять разів, що, звісно, зумовлено сучасними військовими потребами країни, але як тільки війна закінчиться Україна матиме одну з найсучасніших, конкурентоспроможних оборонних промислових баз у Європі. Про це під час виступу в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні заявив заступник державного секретаря з управління та ресурсів, спецпредставник США з питань економічного відновлення України Річард Верма, інформує Комерсант український.
Він наголосив, що США допомогли стимулювати це зростання, а разом з ним і перетворити оборонну промисловість України на сучасний сектор, орієнтований на Захід. Річард Верма вважає, що Україна здатна забрати частку світового ринку в Росії та постачати союзникам боєприпаси та обладнання за стандартами НАТО.
“Ми створили міжвідомчу групу разом із Міністерством торгівлі та Міністерством оборони, щоб розгорнути більше спільного американсько-українського оборонного виробництва на українській землі з американською промисловістю, українськими та іншими партнерами, включаючи три угоди про спільне виробництво між американськими та українськими виробниками боєприпасів малого та середнього калібру, а також першу угоду про спільне виробництво між Україною та американською оборонною компанією Northrop Grumman. Ми використали кошти іноземного військового фінансування, щоб започаткувати Фонд оборонного підприємництва в Україні вартістю майже 2 мільярди доларів США, який укладає додаткові ключові угоди щодо спільного виробництва оборонної продукції з українськими партнерами”, – наголосив Річард Верма.
За його словами, керівники американського оборонного відомства вражені передовими інноваціями українського оборонного виробництва.
Американський посадовець особливу увагу звернув на українські технології майбутнього.
“Українські кібервоїни, технологічні підприємці та громадянські програмісти перетворюють свій патріотизм на цифрові інновації. Деякі з найбільш динамічних інноваційних екосистем розвинулися в невеликих відкритих економіках, які стикаються з постійною загрозою з боку геополітичного суперника. Так було, наприклад, у Тайвані, Естонії, Південній Кореї та Ізраїлі. Ось чому нова американська допомога в сфері кібербезпеки в розмірі 100 мільйонів доларів США, про яку було оголошено три тижні тому у Варшаві, є одночасно формою безпеки та економічної підтримки”, – зазначив Річард Верма.
Він повідомив, що технологічний сектор України загалом зріс на 7 відсотків у 2022 році, незважаючи на 29-відсоткове падіння економіки; зберіг 95 відсотків своїх можливостей і продовжує підтримувати понад 5000 технологічних компаній, у яких працює майже 300 000 розробників.
Війна, за словами Річарди Верми, фактично призвела до появи нових стартапів, які зосереджуються на нових технологіях, таких як штучний інтелект, які можуть відіграти важливішу роль у підвищенні операційної ефективності, економії грошей, часу та навіть прискореному впровадженні електронного урядування.
Як відомо, заступник держсекретаря США, спецпредставник США з питань економічного відновлення України Річард Верма побував у Києві в середині листопада. 55-річний дипломат обіймає посаду заступника державного секретаря США з управління та ресурсів від 5 квітня 2023 року. Спеціальним представником США з питань економічного відновлення України Річард Верма став у вересні, змінивши на цій посаді Пенні Пріцкер, у якої завершився її однорічний контракт. Також Річард Верма вже приїжджав до України у вересні.
Нагадаємо, 14 листопада у Варшаві в межах Інвестиційної конференції ЄС-Україна, співорганізатором якої цього року виступило Міністерство економіки України, відбулось засідання Спецпредставників з відновлення України з 19 країн. Спецпредставник США з відбудови України, Заступник Держсекретаря США Річард Верма тоді наголошував, що обороноздатність та економічний розвиток нерозривно повʼязані, у звʼязку з чим важливо інвестувати в Україну, не чекаючи завершення війни. Він тоді відзначив, що Україна послідовно робить поступ у створенні сприятливого середовища для інвесторів, усуваючи регуляторні перепони і підвищуючи рівень довіри бізнесу через запровадження цифрових інструментів.