У Бразилії поблизу міста Сан-Паулу розбився пасажирський літак авіакомпанії Voepass. На борту перебувало 61 людина, з яких чотири члени екіпажу. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на Reuters.
За даними авіакомпанії Voepass Linhas Aereas, яка володіє судном, це був турбогвинтовий пасажирський літак моделі ATR-72. Ця модель вміщує 68 пасажирів.
“Двомоторний турбогвинтовий літак ATR 72 прямував до міжнародного аеропорту Сан-Паулу Guarulhos з 57 пасажирами та 4 членами екіпажу на борту”, — повідомляє АР.
В авіакомпанії заявили, що всі пасажири і членм екіпажу лайнера загинули на місці.
“Компанія з жалем повідомляє, що всі 61 людина на борту рейсу 2283 загинули на місці. Наразі VOEPASS надає допомогу сім’ям жертв і ефективно співпрацює з владою для встановлення причин аварії”, — йдеться в заяві VOEPASS.
Літак упав у сільській місцевості Віньєдо. Він летів із Каскавела (штат Парана недалеко від кордону з Парагваєм і Аргентиною) в аеропорт Гуарульюс.
Президент країни Луїс Інасіу Лула да Сілва заявив, що всі пасажири вважаються загиблими.
“Щойно в Сан-Паулу розбився літак із 58 пасажирами та 4 членами екіпажу, і, схоже, всі вони загинули”, — заявив він у відеозверненні.
При цьому на відео, яке оприлюднили в соцмережах, видно, як літак падає на землю.
Літак впав у житловій забудові, проте, за попередніми даними, на землі ніхто не постраждав.
Причина катастрофи наразі невідома.
Центр розслідування та запобігання авіакатастрофам бразильських ВПС заявив, що пілоти не відповідали на дзвінки диспетчера повітряного руху в Сан-Паулу, не викликали допомоги та не повідомляли, що працюють за несприятливих погодних умов.
Французько-італійський виробник літаків ATR заявив, що отримав інформацію про аварію, пов’язану з його моделлю ATR 72-500, і сказав, що спеціалісти компанії “повністю залучені для підтримки як розслідування, так і клієнта”.
ATR 72 зазвичай використовується на коротких рейсах. Літаки створені спільним підприємством Airbus у Франції та італійської Leonardo SpA.
Згідно з базою даних Aviation Safety Network, аварії різних моделей ATR 72 призвели до 470 смертей, починаючи з 1990-х років.