Цукор дешевшає на тлі здорожчання решти продуктів: аналіз цін  наприкінці року

14 Листопада 2024 13:58
РОЗБІР ВІД «Комерсант Український»

Інфляція на споживчому ринку України в жовтні зросла на 1,8% порівняно з вереснем, а з початку року зросла вже на 8,4%. Про це повідомили в Державній службі статистики України. Базова інфляція, яка враховує лише основні групи товарів, у жовтні склала 1,3%, що також підтверджує тенденцію до поступового зростання цін – з початку року вона досягла 8%. Втім, є продукти, які навпаки подешевшали. Деталі – у матеріалі Комерсанту українського«Комерсант Український».

У жовтні ціни на харчові продукти та безалкогольні напої зросли на 3,2%. Найбільше подорожчали овочі (на 18,2%) та яйця (на 18,1%). Відчутне зростання цін також спостерігалося на такі товари, як масло, фрукти, молочні продукти, соняшникову олію, продукти переробки зернових, м’ясо та рибу. Ціни на ці продукти зросли в межах від 1,3% до 6,9%. Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 1,8%. Водночас деякі товари подешевшали. Серед них – цукор. В ексклюзивному коментарі заступник генерального директора з комерційних питань ЕКО МАРКЕТ Данило Майстренко розповів деталі.

“Ціна на цукор буде і надалі знижуватись, адже попит на цей товар є дуже еластичним за ціною. ЕКО МАРКЕТ зазвичай декілька разів на місяць знижує ціни на цукор, бо це – товар першої необхідності, який потрібен кожному”,

– сказав Данило Майстренко.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Ціна на цукор в Україні може впасти до 18 грн

Так, за даними Державної служби статистики України, ціни на цукор знизилися на 4,2% та продовжують падати через обмеження експорту в ЄС

За прогнозами аналітиків, гуртові ціни від заводів можуть впасти до 18-19 грн за кілограм. Такі дані були оприлюднені під час аналітичного брифінгу сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в рамках Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Як зазначають у ПУСК, український цукор переважно залишається на внутрішньому ринку, оскільки експорт до країн ЄС обмежений до 2025 року. Попри спроби постачати цукор до Туреччини, Македонії та інших країн, поки що не вдалося значно зменшити запаси, що призводить до надлишку на ринку і зниження цін. Наразі деякі заводи знизили гуртові ціни з попередніх 21,50-22 грн за кілограм до 21 грн. За прогнозами, ціна може впасти ще нижче — до 18-19 грн за кілограм.

На глобальному ринку ситуація інша: через посуху в Бразилії та пожежі, які пошкодили 5-8% посівів цукрової тростини, спостерігається значне зростання цін на цукор. Це посилює тиск на український ринок, де попит на цукор залишився обмеженим через неможливість вільного експорту.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Читають зараз