Генеральний директор і власник Meta Марк Цукерберг заявив, що Facebook зазнавав тиску з боку уряду США щодо цензури контенту, пов’язаного з COVID-19, під час глобального карантину. У листі до Комітету з питань юстиції Палати представників США він висловив жаль щодо рішення компанії піддатися цим вимогам, повідомляє Комерсант український з посиланням на Bloomberg.
“У 2021 році високопосадовці з адміністрації Байдена, включаючи Білий дім, протягом місяців неодноразово тиснули на наші команди, щоб цензурувати певний контент про COVID-19, включаючи гумор та сатиру”,
– написав Цукерберг у листі.
“Тиск з боку уряду був неправильним, і я шкодую, що ми не були більш відвертими щодо цього”,
– додав Цукерберг.
Під час антипандемійних заходів посадовці Facebook зазнавали критики від противників локдаунів, вакцин та масочних мандатів через видалення певних дописів. У Facebook аявляли, що такі дописи містили дезінформацію про вірус або суперечили їхній політиці. Загалом, Facebook видалив понад 20 мільйонів одиниць контенту за період трохи більше року.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Таким чином, Цукерберг приєднується до інших керівників соціальних мереж, включаючи Джека Дорсі, колишнього генерального директора платформи для блогів Twitter, висловлюючи жаль щодо минулих випадків модерації контенту, які, на їхню думку, зайшли занадто далеко.
У світі точиться дедалі більша дискусія про те, як далеко мають заходити компанії соціальних мереж у контролі за коментарями, зображеннями та іншим контентом, який публікують їхні користувачі. Деякі платформи вважають, що вони не повинні втручатися, коли йдеться про те, що користувачі можуть і не можуть говорити онлайн, тоді як більшість урядів стверджують, що надмірно ліберальний підхід може призвести до злочинної поведінки. Так, французькі посадовці заарештували співзасновника Telegram Павла Дурова на вихідних, стверджуючи, що компанія не змогла адекватно боротися зі злочинністю в месенджері, включаючи поширення матеріалів сексуального насильства над дітьми.
Тепер, напередодні президентських виборів у США, де змагаються віце-президент Камала Гарріс та колишній президент Дональд Трамп, Цукерберг також намагається виглядати нейтральним.
“Моя мета – бути нейтральним і не відігравати ролі в той чи інший бік, або навіть не створювати враження, що я відіграю якусь роль”,
– написав Цукерберг у листі.