“Ціни на пальне можуть впасти на 10%, але тільки за однієї умови” – Омельченко

11 Квітня 15:10
ДУМКА

Ціни на нафту падають другий тиждень поспіль через побоювання, що затяжна торговельна війна між Сполученими Штатами та Китаєм призведе до скорочення економічного зростання та зниження споживання сировини.

Очікується, що за результатами поточного тижня Brent впаде на 3,2%, а WTI — на 2,9%. Минулого тижня обидва бенчмарки знизилися на 11%.

Логічно було б очікувати, що й ціни на бензин слідуватимуть цьому тренду і українські водії побачать на АЗС нижчі цифри на цінниках.

Втім, поки що цього немає. За даними видання Мінфін, з 1-го по 11 квітня бензин в Україні лише дорожчав: А95+ зріс на 20 копійок, у той час як А92 взагалі подорожчав майже на цілу гривню. Незмінним в ціні залишився лише А92-й.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Чи подешевшає пальне?

Комерсант український запитав у експерта з питань енергетики Володимира Омельченка, чому вітчизняні заправки не пропонують клієнтам паливо за нижчими цінами і чи взагалі чекати відповідної кореляції у найближчому майбутньому. За його словами, чекати варто.

“В принципі, є передумови для того, щоб ціни на українських АЗС теж знизились приблизно на 10%. Але, це може статися трохи пізніше, десь за кілька тижнів, оскільки у процесі є певна інерційність. Адже зараз розпродаються ті запаси, які були накопичені в попередній період, ще за старими цінами”,

– коментує експерт.

Орієнтовно на здешевшання автопалива можна очікувати в травні, вважає Омельченко.

“Якщо ціни на нафту не будуть збільшуватися, а залишатимуться на цьому рівні, близько 64-65 доларів, тоді є підстави для того, щоб очікувати зниження цін на пальне”,

– зауважує він.

Однак, за словами експерта, в українського ринку є свої особливості, і для зниження цін на пальне саме в Україні має спрацювати важливий додатковий фактор, а саме – Антимонопольний комітет.

“Потрібна також ефективна робота Антимонопольного комітету. Щоб він прослідкував, щоб на ринку не відбулися монопольні змови. Оскільки у нас ринок достатньо монополізований, його захопили всього декілька компаній”,

– наголошує Володимир Омельченко.

Тож, нижчі ціни на нафту можуть відобразитися на цінниках українських АЗС орієнтовно в травні. Якщо цього не станеться (за умов нездорожчання нафти), значить Антимонопольний комітет України не виконав своїх функцій і не попередив картельної змови на ринку пального.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор