Ціни на нафту зросли після різкого падіння до багатомісячних мінімумів. Це сталося через можливість того, що основні виробники відкладуть заплановане на наступний місяць збільшення видобутку, а також через зниження запасів у США. Проте зростання цін обмежене через постійні побоювання щодо попиту, повідомляє Комерсант український з посиланням на Reuters.
Ф’ючерси на нафту марки Brent з поставкою в листопаді зросли на 15 центів (0,1%) до $72,85 за барель. Це відбулося після того, як попереднього дня ціни впали на 1,4% до найнижчого рівня закриття з 27 червня 2023 року. Американська нафта West Texas Intermediate з жовтневими ф’ючерсами подорожчала на 15 центів (0,22%) до $69,35 за барель, після падіння на 1,6% у середу до найнижчого рівня з 11 грудня.
ОПЕК+ (Організація країн-експортерів нафти та її союзники на чолі з росією) обговорює можливість відкласти заплановане на жовтень збільшення видобутку нафти через різке падіння цін. Минулого тижня ОПЕК+ планувала збільшити видобуток на 180 000 барелів на добу в жовтні, що є частиною плану поступового скасування останніх скорочень обсягом 2,2 мільйона барелів на добу.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Підтримку цінам також надали дані Американського інституту нафти (API), які показали зниження запасів нафти та палива в США минулого тижня. Запаси сирої нафти зменшилися на 7,431 мільйона барелів, що значно перевищило очікування аналітиків.
Однак зростання цін обмежене через постійні побоювання щодо попиту. Дані, опубліковані урядом Китаю, показали, що виробнича активність у найбільшому споживачі нафти у світі впала до шестимісячного мінімуму минулого місяця.
Аналітики відзначають, що уповільнення китайської економіки та слабкий попит на нафту в цій країні підірвали ринкову впевненість.