Ціни на нафту знову знижуються через очікування від OPEC+

4 Червня 08:27

Ціни на нафту знизилися під час азійських торгів у середу, оскільки ринок реагує на очікуване зростання видобутку з боку країн OPEC+ та зростаючу торговельну напруженість, що загрожує глобальному економічному зростанню. Водночас побоювання щодо перебоїв у постачанні нафти з Канади певною мірою стримали падіння котирувань, повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на Reuters.

За даними OilPrice.com, ф’ючерси на нафту марки Brent опустилися на 24 центи, або на 0,37%, до $65,39 за барель станом на 7:30 за київським часом. Американська WTI подешевшала на 24 центи, або на 0,38%, до $63,17 за барель.

Напередодні обидва еталонні сорти зросли приблизно на 2% і сягнули двотижневого максимуму. Поштовхом для зростання стали побоювання щодо перебоїв у постачанні нафти через масштабні лісові пожежі в Канаді, а також очікування, що Іран відхилить американську пропозицію щодо ядерної угоди — ключового елементу для зняття санкцій з одного з найбільших нафтовидобувних регіонів.

«Попри побоювання щодо поставок із Канади та застій у переговорах між Іраном і США, нафтовому ринку складно утримати позитивну динаміку»,

— заявив старший економіст NLI Research Institute Цуйосі Уено. Він додав, що перспективи зростання видобутку з боку OPEC+ обмежують потенціал для подальшого зростання цін.

Фактор: США vs Китай

Крім того, настрій інвесторів залишається стриманим через невизначеність у торговельних відносинах між США та Китаєм. Сподівання на прогрес у перемовинах були затьмарені фіксацією прибутків, а також загальним занепокоєнням щодо економічних наслідків нових тарифів.

Речниця Білого дому Каролін Левітт у понеділок повідомила, що президент США Дональд Трамп і лідер Китаю Сі Цзіньпін можуть провести телефонну розмову цього тижня. Це сталося через кілька днів після того, як Трамп звинуватив Китай у порушенні домовленостей щодо скасування тарифів та обмежень у торгівлі.

Тим часом Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD) у вівторок знизила свій прогноз щодо глобального зростання економіки, вказавши на негативні наслідки торговельної війни, ініційованої США, зокрема й для самої американської економіки.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Фактор: лісові пожежі в Канаді

На фоні цього ринки все ще уважно стежать за розвитком ситуації з лісовими пожежами в Канаді, які тривають з травня. Попри тимчасове послаблення пожеж через дощову погоду, ризик для постачань залишається.

«Це полегшення, втім, може бути недовгим, враховуючи прогнози на сухішу та теплішу погоду наприкінці тижня»,

— зазначили аналітики ING у своєму повідомленні для клієнтів.

Деякі аналітики припускають, що скорочення постачання з Канади може компенсувати більше ніж половину збільшення обсягів, яке планує OPEC+ наступного місяця.

«Оцінки свідчать, що приблизно 350 тисяч барелів на добу було втрачено або зупинено через пожежі. Це більше ніж три чверті від обсягів, які OPEC+ домовився додати на ринок у липні»,

— повідомив аналітик SEB Оле Хвальбю.

Прогноз

Аналітики уважно відстежують вплив збільшення видобутку OPEC+ та ситуації з пожежами в Канаді на загальний обсяг постачання нафти.

«Поточна ситуація… є наслідком низьких рівнів запасів, що тривають з початку року. Водночас усе вказує на очікування надлишку пропозиції в майбутньому — через заплановане збільшення видобутку з боку OPEC та загальне уповільнення світової економіки»,

— зазначили аналітики Bank of America в аналітичній записці для клієнтів.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор

Читають зараз