Ціни на нафту злетіли після повідомлень про можливий удар Ізраїлю по ядерних об’єктах Ірану

21 Травня 09:42

Ціни на нафту різко зросли більш ніж на 1% у середу після появи інформації про те, що Ізраїль готується завдати удару по ядерних об’єктах Ірану. Це викликало побоювання, що конфлікт може порушити постачання нафти з ключового нафтовидобувного регіону Близького Сходу, повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на Reuters.

За інформацією OilPrice.com, ф’ючерси на нафту марки Brent з постачанням у липні зросли на 1,22 дол., або 1,87%, до 66,60 дол. за барель станом на 07:44 за київським часом. Водночас ф’ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) з липневим постачанням подешевшали на 13 центів, або 0,21%, до 62,56 дол.

Ядерна програма Ірану

За даними телеканалу CNN, який посилається на кількох американських офіційних осіб, знайомих із ситуацією, нова розвідувальна інформація, отримана Сполученими Штатами, свідчить про підготовку Ізраїлю до удару по ядерних об’єктах Ірану. При цьому, за словами цих посадовців, залишається невідомим, чи ухвалили ізраїльські лідери остаточне рішення.

“Така ескалація поставить під загрозу не лише іранські поставки нафти, але й значною мірою вплине на весь регіон”,

— заявили у середу аналітики з питань товарних ринків ING.

Іран є третім за величиною виробником нафти серед членів Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), і ізраїльська атака може порушити потоки постачання з цієї країни.

Існують також побоювання, що Іран може у відповідь заблокувати проходження нафтових танкерів через Ормузьку протоку — стратегічно важливий вузький прохід у Перській затоці, через який здійснюють експорт нафти та палива Саудівська Аравія, Кувейт, Ірак та Об’єднані Арабські Емірати.

США та Іран провели цього року кілька раундів переговорів щодо іранської ядерної програми. Президент США Дональд Трамп відновив кампанію із посилення санкцій щодо іранського експорту нафти, щоб примусити Тегеран відмовитися від ядерних амбіцій.

Незважаючи на перемовини, заяви американських посадовців та верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї у вівторок свідчать про те, що обидві сторони залишаються далекими від вирішення проблеми.

“Між США та Іраном ведуться непрямі переговори щодо ядерної програми, які в разі успіху могли б надати ринку додаткові переваги. Однак ці переговори, схоже, втрачають динаміку”,

— зазначили аналітики ING.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Запаси в США

Водночас спостерігаються деякі ознаки покращення пропозиції нафти. За словами джерел на ринку, які посилаються на дані Американського інституту нафти, оприлюднені у вівторок, запаси сирої нафти у США минулого тижня зросли, тоді як запаси бензину та дистилятів зменшилися.

Запаси нафти у США, найбільшому споживачі нафти у світі, зросли на 2,5 мільйона барелів за тиждень, що завершився 16 травня, повідомили джерела на умовах анонімності.

Казахстан нарощує видобуток

Крім того, за словами представника галузі, нафтовидобуток у Казахстані зріс на 2% у травні, що суперечить тиску з боку ОПЕК+ на країну щодо скорочення видобутку.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор

Читають зараз