Ціни на нафту застигли в очікуванні змін

20 Травня 08:08

У вівторок ціни на нафту практично не змінилися, повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на Reuters. Причиною цього є те, що трейдери продовжують зважувати вплив кількох ключових факторів: можливий зрив переговорів між США та Іраном щодо ядерної програми Тегерану, стійкий фізичний попит на азійському ринку та обережні прогнози щодо макроекономічної ситуації в Китаї.

Так, за даними OilPrice.com, ф’ючерси на нафту марки Brent незначно знизилися на 2 центи, досягнувши позначки $65,52 за барель станом на 07:12 за Києвом. Водночас ф’ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) зросли лише на 5 центів до $62,74 за барель.

За повідомленням державних ЗМІ, заступник міністра закордонних справ Ірану Маджід Тахтраванчі заявив у понеділок, що переговори щодо ядерної програми держави “нікуди не приведуть”, якщо Вашингтон наполягатиме на повному припиненні діяльності зі збагачення урану Тегераном. Ця заява прозвучала після того, як спеціальний посланець США Стів Віткофф у неділю вкотре наголосив, що Вашингтон вимагатиме від будь-якої нової угоди включення пакту про відмову від збагачення урану, що є передумовою для розробки ядерної зброї.

За оцінками аналітика StoneX Алекса Ходеса, успішна угода відкрила б шлях до пом’якшення американських санкцій і дозволила б Ірану збільшити експорт нафти на 300-400 тисяч барелів на добу.

Підтримку цінам також надали очікування щодо міцного фізичного попиту в короткостроковій перспективі на тлі здорових нафтопереробних маржинальних прибутків в Азії.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

“Азійський цикл закупівель розпочався дуже повільно, проте стійкі маржі та завершення технічного обслуговування все ж мають надати підтримку ринку”,

— зазначив аналітик Sparta Commodities Ніл Кросбі.

Маржі комплексної нафтопереробки в Сінгапурі, що є регіональним орієнтиром, трималися на рівні понад $6 за барель у середньому за травень, згідно з даними LSEG, що значно вище за квітневий показник у $4,4 за барель.

Додатковий тиск на ціни нафти спричинили дані, що свідчать про уповільнення зростання промислового виробництва та роздрібних продажів у Китаї, найбільшому імпортері нафти у світі. Аналітики прогнозують подальше сповільнення попиту на паливо.

У той же час, зниження суверенного рейтингу США агентством Moody’s погіршило економічні перспективи найбільшого у світі споживача енергії, що стримало зростання цін на нафту. Рейтингове агентство знизило кредитний рейтинг США на один щабель у п’ятницю, посилаючись на занепокоєння щодо зростаючого державного боргу, який сягнув $36 трильйонів.

У примітці для клієнтів аналітики BMI спрогнозували зниження споживання нафти на 0,3% у річному вимірі в 2025 році через уповільнення у всіх категоріях нафтопродуктів.

“Навіть якщо Китай запровадить стимулюючі заходи, може знадобитися час, щоб вони позитивно вплинули на попит на нафту”,

— додали вони.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор

Читають зараз