Ціни на нафту залишаються без змін: ринок чекає рішення ОПЕК+
27 Травня 12:13
У вівторок світові ціни на нафту практично не змінилися, повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на Reuters. Наразі інвестори причаїлися в очікуванні, що в ОПЕК+ можуть ухвалити рішення про збільшення видобутку нафти на запланованій зустрічі наприкінці цього тижня.
За даними OilPrice.com, cтаном на 12:02 за київським часом ф’ючерси на нафту марки Brent піднялися на 4 центи або 0,06%, до $64,78 за барель. Американська нафта WTI зросла на 2 центи, або 0,03%, до $61,55 за барель.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Ситуація в ОПЕК+
За попередніми даними джерел агентства Reuters, під час зустрічі ОПЕК+, яка запланована на 28 травня, може бути погоджене підвищення квоти на видобуток у липні — на 411 тисяч барелів на добу.
Попри це, за словами віцепремʼєра рф Алєксандра Новака, питання про підвищення видобутку ще не обговорювалося. Водночас три джерела в ОПЕК+ повідомили Reuters, що вісім країн альянсу, які раніше взяли на себе зобовʼязання щодо додаткових добровільних скорочень видобутку, тепер мають провести окрему зустріч 31 травня — на день раніше від запланованого.
Раніше країни-члени ОПЕК+ вже домовилися пришвидшити темпи збільшення видобутку у червні, що стало другим поспіль місяцем зростання обсягів поставок.
Інші фактори
Тим часом рішення Президента США Дональда Трампа продовжити торговельні переговори з Європейським Союзом до 9 липня зменшило побоювання щодо можливого запровадження мит, які могли б негативно вплинути на попит на паливо.
Інша важлива подія — Іран оголосив офіційну ціну продажу своєї легкої нафти для азійських покупців на червень на рівні $1,80 за барель вище за середнє значення еталонних сортів Оман/Дубай. Для порівняння, у травні надбавка становила $1,65, повідомила державна Національна іранська нафтова компанія (NIOC).
Президент Ірану Масуд Пезешкіан, виступаючи у понеділок, заявив, що Тегеран “зможе вижити” навіть у разі провалу переговорів з США щодо ядерної угоди.
Аналітики зазначають, що якщо домовленостей не буде досягнуто, чинні санкції проти Ірану залишаться в силі, що обмежить поставки іранської нафти на світовий ринок. Це, своєю чергою, може підтримати ціни на нафту, зважаючи на збереження дефіциту пропозиції.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко