Ціни на нафту трохи зросли завдяки Трампу та Китаю

15 Квітня 08:59

Ціни на нафту у вівторок демонструють незначне зростання, повідомляє Комерсант український з посиланням на Reuters. Воно спричинене новими винятками щодо тарифів, які анонсував Президент США Дональд Трамп, а також зростанням імпорту нафти до Китаю в очікуванні посилення санкцій щодо іранських поставок.

Так, ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на 12 центів (0,2%) до $65 за барель станом на 05:50 за Києвом, тоді як американська нафта WTI подорожчала на 13 центів (0,2%) до $61,66.

“Трамп зробив винятки для тарифів на електроніку та сигналізував про послаблення автомобільних мит, що розглядається як відступ від раніше анонсованих імпортних зборів, таким чином підтримавши ризикові активи, включно з нафтою. Однак ралі на фондових ринках та сировинних товарах, чутливих до економічного зростання, викликає скептицизм, оскільки його політика непередбачувана”,

— зазначила незалежна аналітикиня ринку Тіна Тенг.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Хаос від Трампа продовжується

У новому повороті торговельної війни Трамп заявив, що розглядає можливість модифікації 25% тарифів на імпорт автомобілів та автозапчастин з Мексики, Канади та інших країн.

Адміністрація Трампа в п’ятницю оголосила про надання винятків із тарифів на смартфони, комп’ютери та деякі інші електронні товари, більшість яких імпортується з Китаю. Це призвело до незначного зростання котирувань обох нафтових бенчмарків у понеділок.

У неділю Трамп заявив, що протягом наступного тижня оголосить ставку тарифу на імпортні напівпровідники, а у понеділок у Federal Register з’явилося повідомлення про початок розслідування щодо імпорту напівпровідників ще 1 квітня.

Нестабільна торговельна політика США створила невизначеність для світових нафтових ринків і змусила ОПЕК у понеділок знизити прогноз попиту вперше з грудня.

Тарифи важливіші за Іранську “ядерку”

Міністр енергетики США Кріс Райт у п’ятницю заявив, що США можуть зупинити експорт іранської нафти в рамках плану Трампа щодо тиску на Тегеран через його ядерну програму.

“Ринок осмислює швидкі зміни політики щодо тарифів, одночасно зважуючи їх із переговорами між США та Іраном щодо ядерної програми. Очевидно, що ринок більше зосереджений на тарифах і їхньому впливі на попит на нафту”,

— зазначають аналітики ING у вівторковій записці.

Ситуація в Азії

Підтримку цінам також надали дані, оприлюднені в понеділок, які показали, що імпорт сирої нафти до Китаю в березні зріс майже на 5% порівняно з минулим роком, оскільки постачання іранської нафти зросло в очікуванні посилення санкцій з боку США.

Казахстан у понеділок повідомив, що його нафтовидобуток знизився на 3% у перші два тижні квітня порівняно з середнім показником березня, підтвердивши повідомлення Reuters, хоча це все ще залишає його виробництво вище квоти ОПЕК+.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор