Ціни на нафту стабілізувалися: ринки спостерігають за Трампом
25 Березня 08:34
Ціни на нафту у вівторок не зазнали значних змін, доки ринки оцінювали вплив нових тарифів США на країни, що купують венесуельську нафту, а також невизначеність щодо світового попиту. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на Reuters.
Ф’ючерси на нафту Brent подорожчали на 1 цент – до 73,01 долара за барель станом на 06:24 за Києвом. Водночас ф’ючерси на американську нафту WTI знизилися на 1 цент – до 69,10 долара за барель.
У понеділок обидва еталонні сорти нафти подорожчали більш ніж на 1% після того, як президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження 25% мита на товари з країн, що імпортують нафту й газ із Венесуели. Нафта є головною експортною статтею Венесуели, а її найбільшим покупцем залишається Китай, який і без того перебуває під санкціями США.
«Інвестори побоюються, що різноманітні мита, запроваджені Трампом, можуть сповільнити економіку та знизити попит на нафту. Водночас перспектива жорсткіших санкцій США щодо Венесуели та Ірану, які можуть скоротити пропозицію, а також його непередбачувані політичні рішення ускладнюють ухвалення інвестиційних рішень»,
– зазначив старший економіст NLI Research Institute Цуйоші Уено.
Як США впливають на ціну нафти
Минулого тижня США запровадили нові санкції, спрямовані на обмеження експорту іранської нафти.
Однак у понеділок ціни на нафту дещо відійшли від денних максимумів після того, як адміністрація Трампа продовжила до 27 травня термін для американської компанії Chevron на згортання операцій у Венесуелі. Втрата ліцензії Chevron може призвести до скорочення видобутку в країні приблизно на 200 тисяч барелів на добу, зазначають аналітики ANZ.
Ціни на нафту також зазнали тиску через економічні ризики на тлі загострення глобальних торговельних суперечок.
Трамп заявив, що незабаром запровадить мита на автомобілі, хоча дав зрозуміти, що не всі заплановані тарифи набудуть чинності 2 квітня – деякі країни можуть отримати винятки. Це сприйняли на Уолл-стріт як сигнал про можливу гнучкість адміністрації у митній політиці, яка вже кілька тижнів дестабілізує ринки.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
ОПЕК+
Тим часом ОПЕК+, куди входять країни ОПЕК та інші виробники, зокрема росія, ймовірно, дотримуватиметься плану щодо підвищення видобутку нафти у травні, повідомили Reuters чотири джерела. Це рішення ухвалюється на тлі стабільних цін на нафту та зобов’язання деяких країн компенсувати надмірний видобуток у минулому.
Війна в Україні і мирні перемовини
Інвестори також стежать за переговорами щодо припинення війни в Україні, які можуть вплинути на збільшення постачання російської нафти на світові ринки.
У понеділок представники США та росії завершили дводенні переговори, що були зосереджені на обмеженому плані припинення вогню на морі між Києвом і Москвою. Це є частиною дипломатичних зусиль Вашингтона, спрямованих на створення передумов для ширших мирних перемовин.
Прогноз
Старший економіст NLI Research Institute Цуйоші Уено вважає, що WTI залишатиметься на рівні близько 70 доларів за барель до кінця року, з можливим сезонним зростанням під час активного автомобільного сезону в США та інших країнах.