Ціни на нафту зростають на тлі ситуації з росією
11 Лютого 08:56
Ціни на нафту продовжили зростання у вівторок після того, як звіт показав, що російський видобуток нафти не досяг встановленої квоти, а також через побоювання подальших перебоїв у постачанні. Втім, зростання було обмежене через занепокоєння, що посилення торгових тарифів може призвести до уповільнення світового економічного зростання, повідомляє Комерсант український з посиланням на Reuters.
Станом на 06:47 за київським часом ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на 24 центи (0,32%) до 76,11 долара за барель, тоді як американська нафта West Texas Intermediate подорожчала на 19 центів (0,26%) до 72,51 долара. Обидва контракти показали зростання близько 2% після трьох тижнів падіння поспіль.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Вплив росії
За словами аналітиків ANZ, відновлення цін відбулося на тлі ознак скорочення пропозиції.
“Видобуток нафти в росії у січні не досяг квоти ОПЕК+, що зменшило побоювання щодо надлишкової пропозиції. Виробництво впало до 8,962 мільйона барелів на день, що на 16 000 барелів нижче затверджених рівнів згідно з угодою про видобуток”,
– зазначили вони.
Аналітики додали, що побоювання подальших перебоїв посилилися після повідомлення Politico в понеділок про плани європейських країн захопити тіньовий флот росії. Поставки російської нафти до Китаю та Індії, найбільших світових імпортерів нафти, зазнали значних перебоїв через американські санкції минулого місяця, спрямовані проти танкерів, виробників та страховиків.
Вплив торгових війн Трампа
Додаткову напругу створюють санкції США щодо мереж, що постачають іранську нафту до Китаю, після того як Дональд Трамп минулого тижня відновив свій “максимальний тиск” на експорт іранської нафти. Однак зростання цін стримується останнім тарифом Трампа, який може призвести до уповільнення глобального зростання та попиту на енергоносії.
У понеділок Трамп суттєво підвищив тарифи на імпорт сталі та алюмінію до США до 25% “без винятків та звільнень” для підтримки проблемних галузей, що може підвищити ризик багатосторонньої торгової війни. Тариф вплине на мільйони тонн імпорту сталі та алюмінію з Канади, Бразилії, Мексики, Південної Кореї та інших країн.
Минулого тижня Трамп запровадив додаткові 10% тарифи на китайські товари, на що Пекін відповів власними зборами на деякі американські товари, включаючи 10% мито на сиру нафту. Також на попит на нафту тисне рішення Федеральної резервної системи США відкласти зниження ставок до наступного кварталу, згідно з опитуванням економістів Reuters, які раніше очікували зниження в березні.
За попередніми даними опитування Reuters, очікується, що запаси сирої нафти та бензину в США минулого тижня зросли, тоді як запаси дистилятів, ймовірно, знизилися.