Ціни на нафту продовжують знижуватися, не дивлячись на порозуміння між США і Китаєм

14 Травня 09:31

Ціни на нафту знову знизилися в середу, оскільки трейдери очікують можливого збільшення запасів сирої нафти у США. Проте вони тримаються близько до двотижневих максимумів завдяки оптимізму після того, як Сполучені Штати та Китай домовилися тимчасово знизити взаємні мита, повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на Reuters.

Так, за даними OilPrice.com, ф’ючерси на нафту марки Brent знизилися на 41 цент, або на 0,62%, до 66,22 дол/ за барель станом на 08:34 за Києвом. Американська нафта West Texas Intermediate (WTI) подешевшала на 38 центів, або на 0,6%, до 63,29 дол. При цьому обидва еталонні сорти зросли більш ніж на 2,5% напередодні.

США і Китай: потепління

Дві найбільші економіки світу домовилися в понеділок призупинити свою торговельну війну щонайменше на 90 днів. Сполучені Штати знизили мита з 145% до 30%, а Китай скоротив мита на американський імпорт з 125% до 10%.

“Економічна пауза між США та Китаєм могла створити сценарій, здатний активізувати попит на тлі обережного оптимізму”,

— зазначила Пріянка Сачдева, старша аналітикиня ринку в Phillip Nova.

Аналітики Rystad Energy зазначили в доповідній записці, що угода “зменшила певний песимізм щодо попиту”, водночас застерігаючи від будь-якого тривалого впливу тарифів, незважаючи на їхнє зниження.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Запаси в США

Тим не менше очікування різкого збільшення запасів нафти у США наразі стримують оптимізм, стверджує Сачдева.

“Цей різкий контраст із минулотижневим істотним скороченням сигналізує, що сторона попиту все ще бореться зі значними викликами, залишаючи спостерігачів ринку напруженими і з запитанням, звідки прийде наступний поворот”,

— сказала експертка.

За даними Американського інституту нафти (API), які у вівторок навели джерела на ринку, запаси сирої нафти в США зросли на 4,3 мільйона барелів за тиждень, що завершився 9 травня.

Інвестори уважно стежать за сигналами попиту.

Активність США на Близькому Сході

Ринок також спостерігає за поїздкою президента США Дональда Трампа до країн Перської затоки, яка розпочалася у вівторок з його появи на інвестиційному форумі в Ер-Ріяді. Там він заявив, що США скасують давні санкції проти Сирії та отримав зобов’язання від Саудівської Аравії щодо інвестицій на суму 600 мільярдів доларів.

У вівторок Сполучені Штати наклали нові санкції на близько 20 компаній, які, за їхніми даними, допомагали Генеральному штабу збройних сил Ірану та його фронтовій компанії Sepehr Energy постачати іранську нафту до Китаю.

Санкції запроваджено після четвертого раунду переговорів між США та Іраном в Омані щодо врегулювання суперечок навколо ядерної програми Ірану.

Мукеш Сахдев, глобальний керівник товарних ринків Rystad Energy, зазначив, що запобігання стрибкам цін на нафту протягом літнього туристичного сезону буде ключовою частиною порядку денного президента США під час цієї поїздки.

Сполучені Штати могли б скористатися нижчими цінами, щоб купити більше близькосхідної нафти для свого Стратегічного нафтового резерву, додав він.

“Великою невідомою змінною для ринку залишається те, як дії США щодо Ірану, росії та Венесуели призведуть до порушень або збільшення поставок”,

— зазначив Сахдев.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор

Читають зараз