Ціни на нафту підскочили після рішення ОПЕК+ зберегти темпи нарощування видобутку
2 Червня 08:47
Світові ціни на нафту різко підскочили в понеділок на півтора долари за барель після того, як організація країн-експортерів нафти ОПЕК+ вирішила збільшити обсяги видобутку в липні на ту ж саму кількість, що і в попередні два місяці. Таке рішення стало полегшенням для ринку, який очікував більш значного збільшення виробництва, повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на Reuters.
Динаміка цін на світових ринках
За даними OilPrice.com, ф’ючерси на нафту марки Brent піднялися на 1,50 дол., або на 2,39%, досягнувши позначки 64,28 долара за барель станом на 08:30 за Києвом, після того як у п’ятницю закрилися зі зниженням на 0,9%. Американська нафта марки WTI (West Texas Intermediate) торгувалася на рівні 62,50 дол. за барель, що на 1,71 дол. або 2,81% вище за попередню сесію, коли спостерігалося зниження на 0,3%.
Варто зазначити, що обидва нафтові контракти минулого тижня втратили понад 1% своєї вартості, що робить сьогоднішнє зростання особливо помітним на фоні попередніх втрат.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Рішення ОПЕК+ щодо нарощування видобутку
Організація країн-експортерів нафти та їхні союзники в суботу прийняли рішення підвищити рівень видобутку на 411 тисяч барелів на добу в липні. Це вже третій місяць поспіль, коли група, відома як ОПЕК+, збільшує виробництво на однакову кількість, прагнучи повернути собі частку ринку та покарати держави-члени, які перевищують встановлені квоти.
Однак аналітики очікували, що група розглядатиме можливість більш значного збільшення видобутку, тому збереження попередніх темпів стало своєрідним сюрпризом для ринку.
“Якби вони пішли на несподіване більш суттєве збільшення, то відкриття торгів у понеділок було б справді потворним”,
— написав аналітик Гаррі Чилінгуріан з Onyx Capital Group у своєму дописі в LinkedIn.
Нафтові трейдери зазначили, що збільшення видобутку на 411 тисяч барелів на добу вже було закладено в ціни ф’ючерсів на Brent та WTI, тому різкої негативної реакції ринку не спостерігалося.
“Основний мотив зосереджений на покаранні членів ОПЕК+, таких як Ірак та Казахстан, які постійно виробляють понад свої зобов’язані квоти”,
— зазначив Співдружний банк Австралії у своїй аналітичній записці в понеділок.
Ситуація з перевиробництвом деякими членами альянсу залишається актуальною проблемою. Зокрема, Казахстан повідомив ОПЕК, що не має наміру скорочувати видобуток нафти, згідно з повідомленням російського агентства “Інтерфакс” від четверга, яке посилається на заступника міністра енергетики Казахстану.
Прогнози на серпень
Аналітики Goldman Sachs очікують, що ОПЕК+ здійснить фінальне збільшення видобутку на 0,41 мільйона барелів на добу в серпні.
“Відносно напружені фундаментальні показники спотового нафтового ринку, перевищення очікувань у глобальних даних економічної активності та сезонна літня підтримка попиту на нафту свідчать про те, що очікуване уповільнення попиту навряд чи буде достатньо різким, щоб зупинити підвищення видобутку при прийнятті рішення щодо серпневих рівнів виробництва 6 липня”,
— заявив банк у своїй записці, датованій неділею.
Американський ринок палива
Тим часом низькі рівні запасів палива в США викликали занепокоєння щодо поставок напередодні сезону ураганів, повідомляють аналітики.
“Більш обнадійливим був величезний сплеск імпліцитного попиту на бензин напередодні того, що вважається початком американського сезону автомобільних поїздок”,
— зазначили аналітики ANZ у своїй записці, додавши, що зростання майже на 1 мільйон барелів на добу стало третім за величиною тижневим збільшенням за останні три роки.
Трейдери також уважно стежать за впливом нижчих цін на американський видобуток сирої нафти, який досяг історичного максимуму в 13,49 мільйона барелів на добу в березні.
Минулого тижня кількість діючих нафтових бурових установок у США впала п’ятий тиждень поспіль, зменшившись на чотири одиниці до 461 — найнижчого рівня з листопада 2021 року. Про це повідомила компанія Baker Hughes у своєму щотижневому звіті в п’ятницю.
Така динаміка може свідчити про поступове скорочення інвестицій американських виробників у нові проєкти через відносно низькі ціни на нафту, що може вплинути на майбутні обсяги видобутку в країні.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко