Ціни на нафту падають другий тиждень поспіль через очікування збільшення видобутку ОПЕК+
30 Травня 10:13
П’ятниця стала днем чергового зниження нафтових котирувань на тлі можливого підвищення квот видобутку та судових баталій навколо американських мит, повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на Reuters.
За даними OilPrice.com,
Ф’ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 24 центи (0,37%) до 63,91 долара за барель станом на 10:06 за Києвом. Американська нафта WTI втратила 25 центів (0,41%), торгуючись на рівні 60,69 долара за барель. Липневий контракт на Brent завершує торги в п’ятницю.
За підсумками тижня обидва еталони втратили 1,3% вартості.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
ОПЕК+
Негативна динаміка значною мірою пов’язана з перспективою зростання пропозиції, оскільки інвестори закладають у ціни ймовірність чергового підвищення квот Організацією країн-експортерів нафти та її союзниками (ОПЕК+) під час суботньої зустрічі представників восьми країн-учасниць групи.
“Готується ґрунт для чергового значного збільшення видобутку”,
– зазначив у коментарі керівник відділу досліджень сировинних товарів та вуглецю Westpac Роберт Ренні. За його словами, підвищення може перевищити 411 тисяч барелів на добу, на яке погодились на двох попередніх засіданнях.
Потенційне збільшення квот відбувається в умовах, коли глобальний надлишок розширився до 2,2 мільйона барелів на добу, що, швидше за все, потребуватиме коригування цін для стимулювання реакції з боку пропозиції та відновлення балансу, вказують аналітики JPMorgan.
Експерти очікують, що ціни залишатимуться в поточних діапазонах, а до кінця року знизяться до високих 50-х доларів.
Тарифи Трампа працюють
У США мита Трампа залишаються в силі після того, як федеральний апеляційний суд у четвер тимчасово відновив їх дію, скасувавши рішення торгового суду від середи про негайну блокаду найбільш масштабних зборів.
Блокування мит у четвер спричинило падіння нафтових цін більш ніж на 1%, оскільки трейдери оцінювали можливі наслідки. Аналітики прогнозують збереження невизначеності на час розгляду справи в судах.
Загалом ціни на нафту впали більш ніж на 10% з часу оголошення Трампом “Дня звільнення” 2 квітня, коли він ввів митні тарифи на товари майже з усіх країн світу.
З боку попиту перспективи затьмарюють побоювання рецесії, підживлювані митною війною. Додатково до американо-китайської торгової напруженості Вашингтон наказав широкому колу компаній припинити постачання товарів, включно з етаном та бутаном, до Китаю без ліцензії та відкликав уже видані дозволи певним постачальникам.
Глобальний попит на нафту покращився порівняно з попереднім тижнем завдяки відновленню споживання в США з активними подорожами під час довгих вихідних Дня пам’яті, відзначають аналітики JPMorgan.
Водночас щомісячне зростання глобального попиту на нафту станом на 28 травня становить приблизно 400 тисяч барелів на добу, що на 250 тисяч барелів менше очікувань, повідомляють експерти.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко