Ціни на нафту майже не змінилися на тлі обережності інвесторів та відновлення переговорів США-Іран
22 Травня 09:24
Ціни на нафту практично не змінилися у четвер, оскільки інвестори зберігали обережність, зосереджуючи увагу на відновленні ядерних переговорів між Іраном та США. Водночас несподіване зростання запасів американської сирої нафти та пального викликало занепокоєння щодо попиту з боку найбільшого у світі споживача нафти. повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на Reuters.
Динаміка цін на основні нафтові ф’ючерси
Ф’ючерси на нафту Brent незначно підвищилися на 4 центи до $64,95 за барель станом на 06:56 за Києвом. Американська нафта West Texas Intermediate (WTI) зросла на 10 центів до $61,67 за барель.
Обидва еталонні сорти нафти падали раніше протягом торгової сесії після того, як Управління енергетичної інформації США (EIA) повідомило в середу про несподіване зростання запасів американської сирої нафти та пального минулого тижня. Це сталося на тлі того, що імпорт сирої нафти досяг шеститижневого максимуму, а попит на бензин та дистиляти знизився.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Детальні дані щодо запасів нафти в США
За даними EIA, запаси сирої нафти зросли на 1,3 мільйона барелів до 443,2 мільйона барелів протягом тижня, що завершився 16 травня. Аналітики в опитуванні Reuters очікували зменшення запасів на 1,3 мільйона барелів, що робить фактичне зростання повною несподіванкою для ринку.
“Повідомлення EIA про несподіване зростання запасів створить тиск на зниження, особливо на WTI”,
– зазначив Емріл Джаміл, старший аналітик LSEG Oil Research. Він додав, що це може додатково стимулювати збільшення американського експорту до Європи та Азії.
Хіроюкі Кікукава, головний стратег Nissan Securities Investment (підрозділу Nissan Securities), прокоментував:
“Хоча зростання американських запасів викликало занепокоєння, деякі інвестори очікують, що літній сезон водіння, який починається після вікендів Дня пам’яті, призведе до зменшення запасів, що обмежить подальше падіння цін”.
Вплив геополітичних факторів на ціни нафти
Обидва еталонні сорти втратили 0,7% у середу після того, як міністр закордонних справ Оману повідомив, що п’ятий раунд ядерних переговорів між Іраном та Сполученими Штатами відбудеться в п’ятницю в Римі.
Раніше у середу ціни різко підскочили після повідомлення CNN про те, що американська розвідка припускає підготовку Ізраїлю до удару по іранських ядерних об’єктах, хоча не було зрозуміло, чи прийняли ізраїльські лідери остаточне рішення з цього питання.
Іран є третім за величиною виробником серед членів Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), і потенційна ізраїльська атака могла б порушити поставки нафти з цієї країни, що суттєво вплинуло б на глобальний ринок.
“Трейдери залишаються обережними, уникаючи великих позицій, оцінюючи суперечливі сигнали щодо ядерних переговорів США-Іран та медіаповідомлення про потенційні ізраїльські удари по іранських ядерних об’єктах”,
– пояснив Кікукава.
Вплив українсько-російського фактору на нафтовий ринок
Приянка Сачдева, старший ринковий аналітик Phillip Nova, зазначила:
“Крім того, Україна запропонувала жорсткіші санкцій проти росії з боку ЄС, що може додатково порушити потік російських нафтових барелів на світові ринки”.
Очікується, що Україна наступного тижня звернеться до ЄС з проханням розглянути великі нові кроки для ізоляції Москви. Ці заходи включатимуть конфіскацію російських активів та введення санкцій щодо деяких покупців російської нафти.
Такі потенційні санкції можуть значно вплинути на глобальні поставки нафти, оскільки росія залишається одним із найбільших експортерів енергоресурсів у світі, що додає додаткову невизначеність до і так складної геополітичної ситуації на енергетичних ринках.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко