Ціна підтримки: наближені до Трампа багатії збідніли, а фермери – в очікуванні збитків
11 Березня 14:21
Початок другого президентського терміну Дональда Трампа приніс розчарування багатьом із тих мільярдерів, які завітали на інавгурацію нового президента: п’ятеро з них сукупно вже втратили статки у 209 мільярдів доларів. Це засвідчує індекс мільярдерів Bloomberg, інформує Комерсант український.
Період між обранням Трампа та його інавгурацією, зазначає видання Bloomberg, був благом для найбагатших людей світу: індекс S&P 500 досяг кількох історичних максимумів. Інвестори поспішили на ринки акцій і криптовалюти, очікуючи, що політика Трампа буде вигідною для бізнесу.
Але очікування не справдились. Індекс S&P 500 суттєво втратив з моменту вступу Трампа на посаду, оскільки масові звільнення державних службовців і президентські тарифні війни вплинули на вартість акції.
Компанії багатіїв, наближених до Трампа, виявились одними з найбільших невдах: з 17 січня, останнього торгового дня перед інавгурацією, їхня сукупна вартість знизилась на 1,39 трильйона доларів.
Наскільки і чому збідніли мільярдери
Ілон Маск (зниження на 148 мільярдів доларів)
Статок 53-річного головного виконавчого директора Tesla досяг піку в 486 мільярдів доларів 17 грудня, що є найбільшим статком, коли-небудь зафіксованим в індексі багатства Bloomberg. Більшість його прибутків принесла Tesla, акції якої майже подвоїлися в ціні після виборів. Відтоді виробник електромобілів втратив усі ці здобутки. Споживачі в Європі обурені підтримкою Маском ультраправих політиків і продажі Tesla в Німеччині впали більш ніж на 70% за перші два місяці року. Китайські поставки також впали на 49% минулого місяця до рівня, якого не було з липня 2022 року.
Джефф Безос (зниження на 29 мільярдів доларів)
У грудні його Amazon пожертвував 1 мільйон доларів у фонд інавгурації Трампа, минулого місяця Безос обідав із президентом. А з 17 січня акції Amazon впали на 14%.
Сергій Брін (зниження на 22 мільярди доларів)
51-річний Брін, який разом із Ларрі Пейджем заснував компанію, тоді відому як Google, і досі зберігає 6% акцій, після переобрання Трампа в листопаді обідав з ним у Мар-а-Лаго. І ось акції Alphabet Inc. впали більш ніж на 7% на початку лютого після того, як компанія не досягла квартального прогнозу прибутку.

Марк Цукерберг (зниження на 5 мільярдів доларів)
Meta зросла на 19% із середини січня до середини лютого. Однак з того часу її акції втратили всі ці прибутки. Індекс «Чудової сімки» впав на 20% з моменту свого максимуму в середині грудня.
Бернар Арно (зниження на 5 мільярдів доларів)
76-річний Арно, чия родина володіє конгломератом предметів розкоші, що стоїть за такими брендами, як Louis Vuitton і Bulgari, був другом Трампа протягом десятиліть. Після зниження протягом більшої частини 2024 року акції групи компаній LVMH підскочили більш ніж на 20% за період від дня виборів до кінця січня. Відтоді компанія втратила більшість з цих здобутків.
І це ще не фінал історії
Американський фондовий ринок продовжує падіння через побоювання, що торгові війни Дональда Трампа сповільнять економіку США.
Як повідомляє Reuters, стрімкий розпродаж попереднього тижня відновився, набираючи обертів у ході останньої сесії, при цьому всі три основні американські індекси різко впали.
Індекс S&P 500 зазнав найбільшого одноденного падіння з 18 грудня, а технічний індекс Nasdaq впав на 4,0 % і це найбільше одноденне падіння у відсотках з вересня 2022 року. S&P 500, після найбільшого тижневого падіння у відсотках з вересня, став ще на 8,6% нижче свого рекордного максимуму, досягнутого менше місяця тому.
Найгірше почуваються технологічні компанії. Акції Nvidia впали на 4,4%, Microsoft і Amazon – на 3%. Технологічний сектор загалом просів на 4%, потягнувши за собою весь ринок.
В очікуванні втрат і фермери
Американських фермерів дуже непокоїть митна політика Трампа. Вони вважають, що торгова війна поставить під загрозу експорт, призведе до підвищення вартості таких товарів, як добрива, і “завдасть шкоди сільській Америці”. Про це написало видання Financial Times
У фермерів є небезпідставні побоювання, що трампівські мита обмежать доступ їхньої продукції – кукурудзи, сої, м’яса – на деякі важливі експортні ринки США. Вони вже закликають свого президента якнайшвидше припинити митні війни і наголошують, що це не принесе «нічого, крім болю» сільській частині Америки, яка так підтримувала Трампа.