“Це безперспективно”: у США розкритикували “План перемоги” Зеленського
23 Жовтня 15:32У США визнали провальним План перемоги від українського президента Володимира Зеленського, оскільки він нібито передбачає ескалацію конфлікту. Про це інформує Комерсант український із посиланням на матеріал The Economist.
16 жовтня український президент оприлюднив свій “План перемоги” з п’яти пунктів, який раніше був представлений американським чиновникам у приватному порядку. Ключовими пунктами є пункти щодо запрошення України до НАТО, збільшення арсеналу озброєнь і те, що описується як “неядерне стримування” – по суті, велика кількість ракет великої дальності, які можуть знищити ключові логістичні та військові об’єкти в Росії.
Високопоставлений український чиновник, якого медіа цитує на правах анонімності, заявив, що цей пакет слід трактувати як “дипломатію примусу”, або спосіб змусити росію вести мирні переговори на вигідніших для України умовах.
Але офіційний Вашингтон сприйняв український “План перемоги як такий, що загрожує посиленням напруги у світі та ескалацією бойових дій.
“Вони (американські чиновники, – ред.) кажуть, що це безперспективно, хоча частина проблеми полягає в тому, що вони не кажуть цього українському президенту в обличчя”, – цитує The Economist свого респондента.
Нагадаємо, дещо раніше експерт Іван Ступак назвав єдиний перспективний пункт Плану перемоги Зеленського. На його думку, четвертий пункт цього плану – найреалістичніший на сьогодні.
Пункт, присвячений економіці, передбачає присутність великих іноземних компаній в Україні, що створить своєрідний “невидимий купол” захисту, впевнений експерт.
“Мені сподобалася економічна частина, де є розуміння, що чим більше іноземних компаній працюватиме в Україні, тим більше країна буде захищена. Це факт. Візьмімо, наприклад, підприємство Baykar, яке виготовляє безпілотники Байрактар, — жодного разу не було уражене російськими військами. Те ж саме стосується виробництва Rheinmetall і ArcelorMittal у Кривому Розі,” — пояснює Іван Ступак
Ступак зазначив, що присутність великих іноземних компаній в Україні створює своєрідний “невидимий купол” захисту, адже країни, чиї бізнеси працюють на українській території, будуть більше опікуватися її безпекою. Це, на його думку, є важливим для розвитку економіки не лише України, а й Західної Європи та США.
Водночас інші пункти плану Зеленського, за словами Ступака, більше виглядають як теоретичні заклики, ніж конкретні дії. Каже, документ не є революційним або проривним.