Цього року спостерігається тривожна тенденція: абітурієнти з низькими результатами Національного мультипредметного тесту (НМТ), які набирають ледь 160 балів, вступають на педагогічні спеціальності. На це звернула увагу кандидатка фізико-математичних наук, старша викладачка кафедри прикладної математики та статистики Факультету прикладних наук УКУ Тетяна Захарченко, повідомляє Комерсант український
На своїй сторінці в соцмережі Facebook Захарченко поділилася інформацією про стан освіти майбутніх педагогів в Україні. Вона звернула увагу на те, що на спеціальність вчителів інформатики у кращих педагогічних університетах вступають абітурієнти з доволі низькими результатами Національного мультипредметного тесту (НМТ).
«Тепер трохи про наше майбутнє: вчителів. Беремо 5 найкращих педагогічних університетів (взяла перший ліпший від osvita.ua) і аналізуємо, як вступали на майбутніх вчителів інформатики (середня освіта, інформатика). У Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка з 60 заявок на бюджетні місця 30 студентів набрали менше 160 балів. У Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького ситуація не набагато краща — з 10 заявок, усі на бюджет, 3 абітурієнти мають менше 160 балів», — зазначила Захарченко.
За її словами, подібна картина спостерігається і в інших педагогічних закладах:
- Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.
Заяв: 60 (усі на бюджет)
Бюджет: 38
Бали (бюджет): 30 дітей мають менше 160 - Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького
Заяв: 10 (усі на бюджет)
Бюджет: 7
Бали: 3 мають менше 160 - Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка
Заяв: 40 (6 на контракт)
Бюджет: 10
Бали: усі від 160 та нижче (навіть контракт не тішить) - Криворізький державний педагогічний університет
Заяв: 36 (3 на контракт)
Бюджет: 17
Бали: 16 з 17 нижче 160 - Український державний університет імені Михайла Драгоманова
Заяв: 36 (6 на контракт)
Бюджет: 9
Бали: усі 152 та нижче
«За статистикою, близько 20% випускників педагогічних закладів залишаться в професії. А фізику взагалі не дивіться, щоб не снилися кошмари», — підкреслила Захарченко.
Ситуація з нестачею вчителів в Україні стає все більш критичною. Так, директор Українського центру оцінювання якості освіти у 2006—2011 та 2014—2015 роках Ігор Лікарчук нещодавно звернув увагу на те, що в Києві бракує майже 1400 вчителів.
Аналогічні проблеми спостерігаються і в інших містах країни. Освітяни зі всієї України у коментарях під дописом підтверджують, що школи стикаються з серйозними труднощами через відсутність кваліфікованих педагогів.
Нагадаємо, Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий днями повідомив про затвердження МОН Концептуальних засад реформування історичної освіти в системі загальної середньої освіти. У коментарях до цього допису, українці назвали Лісового – найгіршим міністром, ворогом України і «гіршим за Табачника»,
Зазначимо, що Міністерство освіти і науки України вже найближчим часом може отримати нового очільника. З власних джерел виданню Комерсант український стало відомо, що незабаром можуть звільнити міністра освіти і науки України» Оксена Лісового.