Третій день Масляної: традиції святкування
26 Лютого 04:00
Масляна в Україні почалася у понеділок, 24 лютого і триватиме до 2 березня. Цей тиждень символізує зустріч зими з весною, а кожен день Масляної має свої традиції і заборони. Все що потрібно знати про третій день Масляної, який називається “Ласунка”, чому саме така назва і як в Україні святкували цей день – у матеріалі Комерсант український
Масляна – одне з найдавніших і найвеселіших свят, яке символізує проводи зими та зустріч весни. Святкування триває цілий тиждень, і кожен його день має свої традиції та обряди.
Традиції святкування Масляної в Україні:
- Понеділок (Зустріч): початок святкувань, випікання перших млинців, запрошення гостей.
- Вівторок (Загравання): ігри та розваги, молодь бере участь у веселощах.
- Середа (Ласунка): тещі пригощають зятів смачними стравами.
- Четвер (Розгуляй): масові гуляння, катання на санях, народні забави.
- П’ятниця (Тещині вечори): зяті запрошують тещ на гостину.
- Субота (Посиденьки зовиці): молоді невістки приймають у себе родичів.
- Неділя (Прощена неділя): прощення образ, спалення опудала зими, завершення святкувань.
Третій день Масляної: традиції святкування
Третій день свята називається “Ласунка”. Господині готують багато смачних страв і пригощають ними всіх, хто прийде в гості.
А ще одна назва Ласунки — Тещині млинці, адже теща мала нагодувати майбутнього зятя своїми млинцями, або, як було заведено тоді на території України, варениками.
У третій день Масляної мати нареченої запрошувала зятя в гості. Було повір’я, що чим багатшим буде стіл у тещі, тим щасливішою буде молода родина. Тому назва Ласунка походить від кількості частувань, які зазвичай готувались на стіл в цей день.
Протягом усього тижня заборонено вживати алкоголь, м’ясо, а також відчувати негативні емоції.
У перші три дні можна і треба прибратися в будинку. Гостей неодмінно потрібно зустрічати у чистому будинку, інакше весь рік буде безлад.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Вважається, що чим яскравіше й веселіше зустріти Масляну, тим щасливішим буде рік. Проте варто пам’ятати про сучасні реалії: важливо шанувати пам’ять загиблих і ставитися з повагою до тих, хто переживає втрати.
Що заборонено робити на Масляну
На Масляну не можна прясти, щоб не зіпсувалася пряжа, та заготовляти м’ясо і сир, бо продукти можуть зіпсуватися. Головне – уникати сварок і конфліктів, адже це час єднання та примирення.
Народні прикмети та повір’я
Якщо млинці на Масляну будуть пишними і красиво спечуться, то рік буде благополучним. Товсті або занадто тонкі млинці обіцяють невдачі і проблеми. Чим більше млинців спекти на Масляну, тим багатшим буде рік.
Якщо на Масляну викинути старі речі, то з’являться обновки.
На Масляну холодно — літо буде теплим, йде дощ – восени буде багато грибів.
Хто на Масляну на частування скупиться, той за рік розориться.
На Масляну старе пробачити — в життя нове пустити.