Трампа зацікавили два пункти плану перемоги Зеленського – Financial Times

12 Листопада 14:33

Обраний Президент США Дональд Трамп під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у вересні виявив інтерес до двох пунктів українського “плану перемоги”. Про це пише Financial Times, передає Комерсант український

Як повідомляє видання, ці положення якраз і були підготовлені з урахуванням позиції Трампа та спрямовані на те, щоб викликати зацікавлення з його боку. Європейські та американські союзники України, зокрема республіканці, запропонували Києву конкретні поради щодо того, як краще сформулювати пропозиції, аби стимулювати подальшу підтримку України замість того, щоб припинити критично важливу допомогу. У результаті цих консультацій у плані Зеленського з’явилися пропозиції, які, за словами учасників розробки, спеціально орієнтовані на Трампа. Саме ці пропозиції було презентовано майбутньому президенту під час зустрічі в Нью-Йорку.

Перший пункт стосується заміни частини американських військових, які наразі перебувають у Європі, українськими військовими після завершення війни.

Другий пункт, який розробив сенатор-республіканець Ліндсі Грем, союзник Трампа, пропонує ділитися критично важливими природними ресурсами України із західними партнерами.

Згідно з інформацією від обізнаної особи, Трамп виявив зацікавленість до цих двох пунктів.

Є ще й третій бонус для Трампа. Українські бізнес-лідери ведуть переговори з урядом, аби надати Трампу можливість впливати на процес “інвестиційного скринінгу” в Україні. Це дозволило б йому контролювати, хто з іноземних компаній може вести бізнес у країні. Одна з осіб, що бере участь у плануванні, назвала цю ідею “ABC, Anybody but China — будь-хто, крім Китаю”. Вона пояснила, що цей підхід може сподобатися Трампу, адже українські галузі, що нині залежать від китайських технологій і матеріалів, таких як телекомунікації, могли б перейти на американських постачальників, залучаючи більше інвестицій із Заходу.

Хоча ця ідея ще перебуває на ранніх етапах, деякі представники бізнесу, близькі до офісу президента, вважають її перспективною з точки зору можливого залучення Трампа.

Як відомо, західні союзники наразі доволі стримано відреагували на “план перемоги” Зеленського, особливо на заклики щодо офіційного запрошення України до вступу в НАТО і постачання більш сучасного озброєння.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

План перемоги Зеленського

План перемоги, представлений Президентом України Володимиром Зеленським західним партнерам України, містить п’ять ключових пунктів, що охоплюють воєнні, економічні та політичні аспекти. За словами президента, цей комплекс заходів має допомогти Україні здобути перемогу у війні.

Перший пункт плану стосується геополітики й передбачає запрошення України до НАТО. Це стане важливим сигналом для президента росії Владіміра Путіна та демонтсрацією поразки його геополітичних амбіцій. Членство України в Альянсі забезпечить довготривалий мир і безпеку в регіоні.

Другий пункт фокусується на обороні. Ідеться про перелік зброї, необхідної для підтримки українських військовиків.

Третій пункт стосується стримування росії. Україна пропонує створити неядерний стримувальний пакет, здатний гарантувати безпеку від будь-якої загрози з боку рф. Зеленський підкреслив, що, розуміючи можливу відповідь, росія швидше обере переговори, ніж подальшу ескалацію. Таємний додаток до цього пункту переданий США та іншим ключовим союзникам.

Четвертий пункт присвячений економіці. Серед іншого, він передбачає, що Україна може поділитися з союзниками своїми природними ресурсами, такими як уран, титан, літій та інші.

П’ятий пункт розрахований на повоєнний час і передбачає участь українських військових у забезпеченні безпеки в Європі. Згідно з ним, українські воїни можуть замінити частину контингенту військ США в Європі, зміцнюючи оборону НАТО.

На Заході план перемоги Зеленського безумовно підтримали лише такі віддані українські союзники, як Латвія чи Литва. Практично усі ключові українські партнери – США, Британія, Німеччина, Франція – відреагували на нього вкрай стримано, а подекуди й відверто негативно.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор