Колишній президент США та нинішній кандидат у президенти Дональд Трамп провів двогодинну бесіду з мільярдером Ілоном Маском на платформі X. Ця розмова ознаменувала повернення Трампа на платформу, з якої його вигнали три з половиною роки тому. Комерсант український послухав розмову та відібрав найцікавіші і найважливіші меседжі та тези кандидата від Республіканської партії.
Україна та війна
Трамп вкотре наголосив, що за його президентства повномасштабного вторгнення росії в Україну не сталося б. Він розповів про свої розмови з Путіним:
“Я знаю Путіна дуже добре, ми з ним чудово ладнали. Він поважав мене. І він багато говорив про Україну. Вона була для нього, як зіниця ока. Але я сказав: не роби цього”.
Щодо втрат у війні, Трамп заявив, що з обох сторін вже загинуло пів мільйона солдатів.
Він також стверджував, що українській армії не вистачає чоловіків, тому мобілізуються молоді та літні чоловіки. Варто зазначити, що ці цифри та твердження не підтверджуються експертами та офіційною статистикою, адже мобілізація в Україні стосується чоловіків, віком від 25 до 60 років.
Трамп також в дещо неочікуваному тоні згадав про свої стосунки з президентом України.
“Я знайомий з Зеленським. Він повівся зі мною дуже благородно”,
– сказав Трамп, маючи на увазі процес імпічменту в 2020 році, який демократи в Конгресі США побудували навколо телефонної розмови Трампа з Зеленським. Тоді Зеленського не змогла використати жодна зі сторін, і він зайняв нейтральну позицію, що Трамп оцінив як “благородну” поведінку.
Внутрішня політика США
Трамп різко критикував міграційну політику Байдена, стверджуючи, що рівень нелегальної міграції та злочинності зараз набагато вищий, ніж за його президентства. Він навів приклад:
“Якщо демократи переможуть на виборах, то наступний з’їзд доведеться проводити у Венесуелі, тому що всі венесуельські злочинці поїдуть до США”.
Про Байдена Трамп сказав, що той “близький до овочевого стану”.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Зовнішня політика та безпека
Трамп стверджував, що і союзники, і противники США цинічно користуються слабкістю нинішнього американського президента: Європа підвищує тарифи на американські товари, Іран допомагає ХАМАС воювати з Ізраїлем, а Путін намагається завоювати Україну.
Екс-президент критикував адміністрацію Байдена за скасування санкцій проти Nord Stream 2, які він запровадив. Трамп підкреслив, що ці санкції збільшили попит на американський газ у Європі, що було вигідно для США.
Кандидат наголосив на загрозі “ядерного потепління”, маючи на увазі протистояння з росією, Китаєм та Північною Кореєю:
“Мало хто говорить про небезпеку “ядерного потепління”‘”. Політика Байдена може призвести до третьої світової війни”.
Трамп згадав про свої дипломатичні успіхи, зокрема зустріч з лідером КНДР, як доказ своїх талантів у міжнародних відносинах.
Маск погодився:
“Ризик третьої світової війни реальний, президент США повинен бути лякаючою фігурою, щоб його поважали”.
Клімат та енергетика
Маск намагався обговорити свою позицію щодо зміни клімату, пропонуючи перехід на сонячну та ядерну енергію. Він пояснював, що світу не загрожує кліматична катастрофа, нафтову промисловість не варто демонізувати, а викиди вуглекислого газу потрібно знижувати за рахунок переходу на альтернативні джерела енергії.
Однак Трамп не виявив інтересу до цієї теми, лише зауваживши, що небезпека глобального потепління перебільшена.
Економіка
Маск запропонував Трампу свою допомогу в урізанні бюджетних витрат:
“Я був би радий допомогти такій комісії”.
Трамп похвалив Маска за його вміння скорочувати витрати, згадавши масові звільнення в Twitter після придбання компанії Маском. Однак він швидко змінив тему, не розвиваючи ідею створення комісії з бюджетних питань.
Наприкінці Маск закликав голосувати за Трампа:
“Ви — шлях до процвітання, а Камала — ні”.