Трамп: “США хочуть вироблять танки, а не кросівки”
26 Травня 09:30
Президент США Дональд Трамп заявив, що його тарифна політика має на меті стимулювання внутрішнього виробництва танків та технологічної продукції, а не спортивного взуття та одягу. Про це повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на Reuters.
Таким чином Трамп підтримав Міністра фінансів США Скотта Бессента, який раніше заявив, що США не обов’язково потребують “процвітаючої текстильної промисловості”. Ці заяви викликали критику з боку Національної ради текстильних організацій, але Трамп уточнив, що США справді збираються рухатися саме таким шляхом.
“Ми не прагнемо виробляти кросівки та футболки. Я не прагну виробляти шкарпетки. Ми можемо робити це дуже добре в інших місцях. Ми хочемо виробляти військове обладнання. Ми прагнемо виробляти мікрочіпи та комп’ютери, багато інших речей, а також танки та кораблі. Ми хочемо виробляти великі речі. Ми хочемо займатися штучним інтелектом”,
– заявив Трамп.
Реакція промисловців
У відповідь на заяви Трампа Американська асоціація одягу та взуття заявила, що тарифи на імпортні товари, запроваджені президентом, не є корисними для галузі. Її президент Стів Ламар зазначив:
“Оскільки 97% одягу та взуття, які ми носимо, імпортуються, і оскільки одяг та взуття вже є найбільш обкладеними тарифами галузями в США, ми повинні зосередитися на розумних рішеннях, які можуть змінити ситуацію. Більше тарифів означатиме лише вищі витрати на сировину для американських виробників та вищі ціни, які завдадуть шкоди споживачам з низькими доходами”.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Торгові війни: продовження
Трамп, який здійснив переворот на світових ринках завдяки широкому запровадженню тарифів, відновив свою жорстку торговельну риторику в п’ятницю, коли закликав до запровадження 50-відсоткового тарифу на товари Європейського Союзу з 1 червня та попередив компанію Apple, що може запровадити 25-відсоткове мито на всі імпортовані iPhone, які купують американські споживачі.
Однак у неділю він пом’якшив загрозу щодо Євросоюзу, перенісши термін запровадження цих тарифів на 9 липня, щоб дозволити переговори між Вашингтоном та ЄС.
Навіщо Трампу торгові війни
Дональд Трамп переміг на президентських виборах США 2016 та 2024 років частково завдяки зверненню до виборців робітничого класу, які постраждали від втрати робочих місць в промисловості США протягом багатьох років.
Він намагається виконати свої обіцянки щодо підтримки виробництва за допомогою імпортних тарифів та інвестицій у Сполучені Штати, навіть попри те, що американська економіка залишається залежною від ланцюгів постачання з іншими країнами, де багато товарів, включаючи текстиль, виробляються дешевше.
Нинішня заява президента демонструє чіткий розподіл пріоритетів у торговельній політиці адміністрації Трампа. Вона зосереджується на стратегічно важливих галузях національної безпеки та високих технологій, водночас допускаючи збереження імпорту товарів споживчого попиту з інших країн. На практиці це могло б означати послаблення тарифів на імпортний текстиль, однак нині цього немає.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко